Изграждане на стени при преустройство на плевня във вила

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
bashmaistor-chirak
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юли 29, 2009 10:39 am

Изграждане на стени при преустройство на плевня във вила

Мнение от bashmaistor-chirak » ср юли 29, 2009 11:18 am

Здравейте. Започнал съм преустройство на плевня във вила.Первия етаж е със здрави основи-каменни стени, циментов под.Цялата дървена конструкция е запазена-дървото е в отлично състояние.Проблема ми е с втория етаж,където не мога да реша по какъв начин запазвайки гредите да се изградят стени,които хем да изолират топлинно и влагово, да са здрави, а същевременно да бъдат леки като конструкция(най-вероятно сухо строителство).Гредите, дебели ок 10-14см. съставят квадрати,между които има дървен плет,на някои места заедно с кал.Бих искал да запазя отвън тези квадрати-гредите да се виждат,а в средата да бяла мазилка или друг материал-подобно на немските старинни къщи.
Мноиго бих се радвал да получа професионален съвет от какви материали и с каква технология да посигна това намерение.Не бих отказал и по-нестандартни решения.
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет юли 30, 2009 5:44 pm

Много интересен казус :applause:
Аз по принцип съм фен на "събори и построй отново", но тази плевня изглежда много предизвикателно.
Тук съвета ми е да използваш за външните стени аквапанелни плоскости, а ако прегражаш вътре - гипсокартон.
Като свършиш качи сними "преди/след" ще е интересно!
Успех! :wink:

Отговори