Керемиди Тондах или Младост

Изолации,покрития, водоотичане

Потребителски аватар
stefansmail
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет ное 30, 2012 7:30 pm

Керемиди Тондах или Младост

Мнение от stefansmail » пет ное 30, 2012 7:34 pm

Здравейте ,
предстои ми направата на покрив и се бях спрял на керемиди Тондах Винеам (снимката в дясно)Изображение
,но днес видях в един склад керемиди Младост Континентал (снимката в дясно)Изображение

също керамични със много добро качество издравина(по думите на работниците в склада) , но на значително по ниска цена :idea:

Ако някой има виждане по въпроса моля да го сподели :help:

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » вт дек 04, 2012 10:06 am

Колега, не се доверявай винаги на "склададжиите", понякога те са със основно образование и трудно биха ти били истински полезни! Питай хора с опит и/или експерти в тази област.
Ето и моето "скромно мнение", а ти сам реши (и проучи) фактите!
1) Разход за m2 = 13 бр. при Винеам (реални 12,7), сръбските рекламират 12,5 бр./m2, което е некоректна стойност :[-X:
2) Макс. разстояние между летвите 37 см за Винеам, срещу 35,5 см. /при равна покривна ширина 21,4 см/ = повече дървен материал за покрива
3) Винеам = финна структура от 500 μм /за сръбските няма данни/ =
глина без варовик и кварц /сръбските керемиди съдържат сравнително много кварц = по-малка здравина/, въпреки твърденията на "склададжията"
4) Якост на натиск 2430N /сръбските 1850N/
5) Поради технологията на пресоване с гипсови калъпи Тондах има по добра геометрия и по-високи и остри фалцове = по-добри странични сглобки = монтаж на по-малък наклон 16-17˚ /сръбските 20˚/.
6) Наличието на пълна система с елементи за сух монтаж.
7) Възможност зо консултантска помощ за изчисление на покрива - имат търговски представители
... и не на последно място има възможност за получаване на гаранция.

Дано да съм бил полезен :\:D/: !

Отговори