ПРЕДСТЕННА ОБШИВКА С ГИПСОКАРТОН

Приложение, изграждане, предимства

Потребителски аватар
koldi_1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон яну 31, 2011 12:47 am

ПРЕДСТЕННА ОБШИВКА С ГИПСОКАРТОН

Мнение от koldi_1 » пон яну 31, 2011 1:16 pm

Здравеите ас съшто искам да попитам за следното .примен нештата стоят така, имам едно помештение което искам да исползвам за хол намира се на първи етаж, то е с размери 5м. на 8м. нее измазан от вътре и искам да направя предстенна обшивка на цялото помештение но проблема е растоянието от стаята и пътя е около 7-8 метра. та въпроса мие дали от движението фугите на гипсокартона щесе напукат дори ако ги фугирам с добра фугираща смес и фугираща лента. ако има такава възможност какво щеме посъветжате. благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: ПРЕДСТЕННА ОБШИВКА С ГИПСОКАРТОН

Мнение от Trockenbauer » чет фев 10, 2011 5:17 am

koldi_1 написа:Здравеите ас съшто искам да попитам за следното .примен нештата стоят така, имам едно помештение което искам да исползвам за хол намира се на първи етаж, то е с размери 5м. на 8м. нее измазан от вътре и искам да направя предстенна обшивка на цялото помештение но проблема е растоянието от стаята и пътя е около 7-8 метра. та въпроса мие дали от движението фугите на гипсокартона щесе напукат дори ако ги фугирам с добра фугираща смес и фугираща лента. ако има такава възможност какво щеме посъветжате. благодаря ви предварително.
Здравей,
След добрата фугираща смес,качествената лента и "майсторската ръка"се полага акрилатен силикон/това го знае всяко хлапе/но не на всеки "майстор"му се иска да си цапа ръцете.
Та след подготовката за боя нанасяш така наречената "контролна ръка"/един слои бял!!!латекс разреден като за боядисване/тя е винаги бяла и не служи за грундиране има си грундове за целта-български,качествени и на добра цена/омръзна ми да слушам и да гледам как "баш майстори"ползват разреден латекс/едно към шапката ми/за грунд.Смисъла от тази контролна боя е да изпъкне цвета който ще нанесете след това и да покаже евентуални микроскопични дефекти в мазилката които може да се отстранят със стукопласт например.След нанасянето и изсъхването се полага въпросния акрилатен силикон като за целта се използва "пистолет"за силикон и влажна четка/използването на пръст та дори и среден е гадна и мърлява работа :wink: /нанася се на всички ъгли между стена-стена и стена-таван,четката служи за по-добро визуално оформяне на акрила.След като изсъхне и добие нужната якост/остава в консистенция като гума/продължава се с боядисването.
Послушай съвета ми и ще се радваш дълги години на стени без фуги.
Успех в начинанието.
Преди да си късате "майсторските" тапии 1-во ги заслужете :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори