Професионално за системите за сухо строителство!!!

Приложение, изграждане, предимства

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Професионално за системите за сухо строителство!!!

Мнение от Trockenbauer » съб фев 12, 2011 1:10 am

Здравейте всички Вие,домашни майстори,любители и професионалисти в жилищните ремонти.
Следя отдавна темите във форума/виждам и някои промени в него/както и самото предаване.
Не желая да превръщам темата в място за "махленски" спорове или арена за "кой е по-по-най борби" и себе доказване.Още по-малко пък да иземвам основната цел на предаването "Мисия Моят дом",а именно:Да покаже на любителите и обикновените хора технологиите и тенденциите в съвременото строителство.Също така да даде някои насоки и съвети на любителите и домашните майстори.Четеики темите във форума касаещи системите за сухо строителство/топлоизолационните системи също/стигнах до извода,че явно твърде малко хора следят предаването или пък клиповете в сайта,иначе нямам обяснение за задаването на дискутирани там въпроси.Четеики и отговорите на "професионалисти"понякога ми се плаче и е една от причините понякога да не ми се иска да казвам,че съм монтажник на системи за сухо строителство и изолации.
За въведение ще си позволя да спомена,че тези системи са познати в България още от 80-те години/изграждането на НДК в София-италианска система на окачените тавани!изпълнени от съществуващата тогава УССР-Управление специализирано строителство и ремонти/.За съжаление на широката публика/купешката дума да се каже на всички Нас обикновените хора/тези системи станаха известни и популярни в последните 10-на години,,едно заради консервативното отношение на българина към новото,непознатото и различно от вар,кереч,кирпич и пЕсък/не искам да обидя никого,но съм чувал коментари от сорта на:Я това дека го режеш с ножлето,че го чупим гат сЪ напия или кът пръдне детето у детската я че го чуем у спалнята,винаги са ме удивлявали и са предизвиквали усмивка.Чета ги дори и тук във форума макар и под друга форма/.Идеята ми за побликуването на тази тема е следната.
Нека да е място за споделяне на мнения,задаване на въпроси,даване на препоръки.Ще разчитам много и на колегите-професионалисти/не доморасли "майстори"-Дека шЪ ти речем батеЙ я съм слагал 3-4декарЯ таванЕ сам./да помагат с мнения,професионална информация/ако щете и чалъми,но професионално подплатени не с цел да икономисаме от качеството,а как по-лесно/леко се прави/.
Ще помоля да няма реклами от типа Я тва съм го правили съответно снимките на това Дет го е правилЪ има си ЛС за това/.Ще разчитам също и на модераторите да проявят разбиране към тази тема,защото наистина понякога ми идва да стисна някого за гушата като чета компетентно как лъже хората тук с "професионалните" си мнения и компетентни съвети.
Аз ще спазя същото правило за което помолих и ще кажа на всички онези които проявяват интерес към професионалните ми умения да ползват ЛС или в профила ми могат да намерят мейл адреса ми.
Надявам се темата да бъде полезна за всички.
Нека си останем Българи по душа,но да бъдем европейци по манталитет и изисквания към това което ни предлагат като услуги и към това което ни заобикаля.
Обещавам да отговарям на всички Ваши въпроси само и единствено с компетентен отговор подплатен с професионална информация.
Ще Ви помоля да запазим и чистотата на Българския език и граматика при публикуването на мнения и въпроси.
И както обичам да казвам:
Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете. :wink:

Успех на всички Вас.
_________________
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
BLESSED DEVIL
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср фев 15, 2012 2:43 am

Мнение от BLESSED DEVIL » ср фев 15, 2012 2:51 am

Здравейте.
Предстои ми да си правя вкъщи вътрешна изолация от ГК с каменна вата.
Искам да Ви попитам как препоръчвате да се направи паро-изолация на пред стената обшивка от ГК.
Благодаря предварително.

Отговори