Предстенна обшивка директно върху тухла?

Приложение, изграждане, предимства

Потребителски аватар
julia
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб окт 11, 2008 8:46 pm

Предстенна обшивка директно върху тухла?

Мнение от julia » нед окт 12, 2008 12:01 am

Здравейте всички майстори и любители-ентусиасти/като мен/. Прочетох почти всички теми във форума, но не намерих отговор на моят въпрос. Интересува ме, дали може да се изгради предстенна общивка от гипсокартон директно върху гола тухла или трябва първо да се измажат стените. Става въпрос за трети/последен етаж/ от къща. Стените са измазани отвън, а скоро ще се слага и топлоизолация. Предварително благодаря за отговорите!

Потребителски аватар
Златко
любител
Мнения: 56
Регистриран: вт май 06, 2008 10:03 am

Мнение от Златко » нед окт 12, 2008 11:22 am

разбирасе че може нали картона за това го слагаш за да не правиш мазилка,само че с дюбели за тухла не с рамкови

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » ср ное 12, 2008 1:23 pm

Ако ще се слага гипскартон можеш да си спестиш външната топлоизолация като сложиш под картона вата( +'са и е че е и шумоизолация).

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » пон ное 17, 2008 9:52 pm

Разбира се може да се монтира гипскартон в/у тухла.Въпроса е добре да се прецени точно кой вариант е удобен в случая.Основно разпространените варианти са два :
Суха мазилка (лепене) подходящ в случайте когато е нужно само да се изправят стените и да получат равна крайна повърхнина подходяща за латекс,тапет,мазилка..............
Предстенна обшивка на конструкция от метални профили подходяща в сгради с активно движение (олягане),на места на които е необходимо допълнително изолиране(постига се с монтажа на вата м/у гипсокартона и стената,ватата може да бъде различа според нуждата от шумоизолация топлоизолация)
Помислете добре от какво точно се нуждаете ,ако не сте сигурни консултирайте се със специялист .

Потребителски аватар
Kondor
начинаещ
Мнения: 39
Регистриран: нед ное 16, 2008 7:13 pm

Мнение от Kondor » пон ное 17, 2008 10:48 pm

Здравей!
Най-добрия вариант е първо да си измажеш стените и след това да монтираш гипсокартона. По този начин се постига перфектна изолация + външното саниране.
Професионално Строителство: http://kondorindustry.hit.bg/

Потребителски аватар
VRSgrupEOOD
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: пет мар 13, 2009 10:56 am

Мнение от VRSgrupEOOD » пет мар 13, 2009 11:36 am

в никакъв случай не препоръчвам идеята за лепенето става но не може да се сравнява с монтажа извършен с конструкция като качество и трайност на изделието но и в двата случая не се налага предварително мазане на стените
VRS GRUP EOOD фирмата специализирала своята дейност в областа на сухото строителство

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет авг 18, 2011 3:42 am

VRSgrupEOOD написа:в никакъв случай не препоръчвам идеята за лепенето става но не може да се сравнява с монтажа извършен с конструкция като качество и трайност на изделието но и в двата случая не се налага предварително мазане на стените
Оо "колегата" с номенклатурата пак се е изявил.
И защо ако мога да попитам не препоръчвате сухата мазилка-W611 Кнауф суха мазилка с гипскартонени плоскости.
При положение,че е част от системите за сухо строителство.
Или може би и Вие като повечето мразите да лепите плоскости,не е толкова сложно повярвайте ми,стига човек да спазва технологичните норми се получава една чудесна обшивка/не се препоръчва само и единствено при големи кривини и отклонения в зидарията,но това го знае всяко хлапе нали?!?/.За любителите на изолацията ще подчертая дебело няколко факта:
1.Въздуха също е топло и шумо изолатор/имам предвид този който е м/у стената и платите.
2.Произвеждат се и плати каширани с изолация!
W624 Кнауф суха мазилка с комбинирани плоскости с минерална вата.съгласно DIN 4108
W631 Кнауф суха мазилка с комбинирани плоскости с полистирен.съгласно DIN 4108

Успех в начинанията
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
VRSgrupEOOD
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: пет мар 13, 2009 10:56 am

Мнение от VRSgrupEOOD » вт сеп 06, 2011 7:51 am

Не знам дали сте колега или колежка, не препоръчвам, не значи не става... то става ама когато си готов да прежалиш перфектната нивелация. Има гъби, които не са отровни, но не се ядат. Различното количество (дебелина) на лепилото на "кюфтаците" се свива различно. Лепилото като материал се свива след стягане с еднакъв процент, но една топка е 1.5 см. друга 1см и трета 2см. Ако става въпрос за по- големи дебелини според споменатите от вас стандарти не се лепи, а пък и няма да е по- евтино. Мнението не е само мое, излизам с него в следствие много опит и наблюдения.
VRS GRUP EOOD фирмата специализирала своята дейност в областа на сухото строителство

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » вт сеп 06, 2011 10:14 pm

Trockenbauer написа:...
1.Въздуха също е топло и шумо изолатор/имам предвид този който е м/у стената и платите.
...
Ооо Бубка, гледам си напред с DIN-овете, ама би ли ми обяснил в минералната вата, ХПС, ЕПС... кое е изолатора?
:mhihi:

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » ср сеп 07, 2011 2:45 am

Зейфод Бийблброкс написа:
Trockenbauer написа:...
1.Въздуха също е топло и шумо изолатор/имам предвид този който е м/у стената и платите.
...
Ооо Бубка, гледам си напред с DIN-овете, ама би ли ми обяснил в минералната вата, ХПС, ЕПС... кое е изолатора?
:mhihi:
:idea:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори