Преградна стена на кухня

Приложение, изграждане, декориране

Потребителски аватар
valio62
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет сеп 12, 2008 1:43 pm

Преградна стена на кухня

Мнение от valio62 » пет сеп 12, 2008 1:52 pm

Здравейте обръщам се към вас за съвет предстои ми да изградя преградна стена която ще се явява гръб на кухня и на нея ще се закачат шкафчета ,интересуваме от какъв материал да бъде иззидана за да може да издаржи шкавчетата.Аз съм се спрял на итонг вие какво бихте ми предложили.Ще чакам съветите ви с нетърпение.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет сеп 12, 2008 3:00 pm

Ако държиш да "зидаш" нямаш кой знае какъв избор:
1. ИТОНГ - това което си решил, но минимум 15см дебелина - лесна обработка на материала /можеш и с бичкията да го режеш :wink: /, но ниска шумоизолация и носимоспособност /опасност от пукнатини след време/. Само с гипс шпакловаш. Обаче ако шкафовете ще са тежки ти трябват специализирани дюбели за газобетон;
2. Тухла - ако изключим "криваците" родно производство и хубавите на пръв поглед вносни /гърция и сърбия/, но много тънкостенни и съответно крехки тухли ти остава Porotherm на Wienerberger - 12 см - не е толкова лесен за рязане и обработка като газобетона, но имаш висока шумоизолация и сериозна носимоспособност. Заради многокамерността ще имаш и сигурно закрепване без "изтръгване" на дюбелите. Неудобно е за вкъщи, че ще трябва да го мажеш/шпакловаш;
Иначе винаги можеш да спретнеш една гипсокартонена стена, което и предаване да гледаш ще видиш - лесно и чисто! Не коментирам предимства и недостатъци, че ми стана дълъг поста :lol:
Ти решаваш - успех :\:D/:

Потребителски аватар
VRSgrupEOOD
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: пет мар 13, 2009 10:56 am

Мнение от VRSgrupEOOD » съб мар 14, 2009 12:57 am

предполагам,че вече си направил стената,но аз пак да си кажа моя съвет е преградна стена от ГИПСОКАРТОН има хиляди начини да се направи здрава конструкция и безпроблемно да се закрепят шкафовете
VRS GRUP EOOD фирмата специализирала своята дейност в областа на сухото строителство

Отговори