Преграда м/у спалня и дневна

Приложение, изграждане, декориране

Потребителски аватар
Дани
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб ное 08, 2008 9:08 am

Преграда м/у спалня и дневна

Мнение от Дани » съб ное 08, 2008 9:15 am

Здравейте!
Моля ви за един съвет! Купихме си апартамент с една голяма стая със свод, която изкаме да разелим на 2 самостоятелни стаи-спалня и дневна. Спалята ще остане без прозорец, така че от някъде трябва да има светлина. Не ми се иска плъзгаща врата, защото и двете стаи си имат врати а и с е губи място, което може да бъде запълнено от мебели. Мисля да я направим стена от гипсокартон, а на нея да им нещо като прозозорец горе в средата, но да е с неправилна форма(на око, на капка или нещо такова). Няма си и понятие от стоителство. Моля да ми дадетет мнение или идея!

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » нед ное 09, 2008 2:10 pm

ок гипсо картонена стена няма проблем. но това с прозореца око или капка от какво смяташ да го направиш дърво пвц дограма или ал или винкел както правеха навремето терасите. мисля че прозореца трябва да ти е правоъгълен или два триъгълни горе до тавана. помис ли си :wink:
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
Дани
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб ное 08, 2008 9:08 am

Мнение от Дани » нед ное 09, 2008 4:08 pm

Ами представям си го -стъкло между двата слоя гипсокартон, а формата изрязана от двете страни на гипсокартона.

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » пон ное 17, 2008 10:20 pm

Замисълът е добър но само искам да допълня.Плъзгащата врата от системата на Кнауф се плъзга ВЪТРЕ в стената и не заема допълнително разстояние.Стъклото може да бъде изпълнено във всякаква форма (по шаблон) ,и е добре да бъде изпълнено като стъклопакет за да се овеличи шумоизолажията на стената.Директното монтиране в стената без каса би намалило драстично разходите за каса на прозореца.

Потребителски аватар
evals
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср ное 11, 2009 2:30 pm

Може да пробваш и така

Мнение от evals » вт ное 17, 2009 3:18 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Мога да ти предложа майстори
Изображение

Отговори