Земетръсна устойчивост на подпокривен таван

Укрепване, хидроизолация, топлоизолация, шумоизолация

Потребителски аватар
Stela Vateva
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон сеп 05, 2016 3:35 pm

Земетръсна устойчивост на подпокривен таван

Мнение от Stela Vateva » пон сеп 05, 2016 3:39 pm

Здравейте, направихме си последен етаж от къща /под покрива/ с гипсокартонни плоскости и стъклена вата. Интересува ме до колко този начин на строителство е земетръсно устойчив.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт сеп 06, 2016 1:21 pm

Хубавата страна на плоскостите от гипс картон е, че се прави сравнително лесно и бързо. Ватата от своя страна изолира от шум и температурни разлики, т.е. не се усеща чувствителната разлика на температурата от вън навътре, разбира се, от огромно значение е каква е характеристиката на изолационната вата.
Земетръсната устойчивост на сградата зависи от самата конструкция на сградата, а не от гипс картона и изолационната вата. В случая сте си направили козметичен ремонт на таванското помещение, което по този начин сте го направили да е годно за живеене.
Ако самата сграда е направена "както пише по книгите", не би трябвало да Ви притеснява поставянето на вата и гипс картон.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Stela Vateva
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон сеп 05, 2016 3:35 pm

Мнение от Stela Vateva » вт сеп 06, 2016 1:49 pm

Благодаря за отговора. Сградата е доста масивно строена. Мен ме притесняваше дали конструкцията на която се държи гипсокартона е земетръсно устойчива.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт сеп 20, 2016 10:18 am

Stela Vateva написа:Благодаря за отговора. Сградата е доста масивно строена. Мен ме притесняваше дали конструкцията на която се държи гипсокартона е земетръсно устойчива.
Сама за себе си, металната конструкция за гипскартона не е земетръсно устойчива.

Отговори