приобщаване на открита тераса

Препоръки и коментари
Потребителски аватар
moderen
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед мар 23, 2008 3:19 pm

приобщаване на открита тераса

Мнение от moderen » нед мар 23, 2008 3:37 pm

Здравейте!
Искам да засегнете следната тема в някое от следващите ви предавания.
Приобщаване на открита тераса ,която е без плоча и е с метален парапет.Като особеното е ,че страните на терасата са също с парапет.
Идеята ми е да се използват леки конструкции от типа на термопанели с допълнително иззидване от вътре с итонг например.
Ще се радвам ако ме насочите и посъветвате за най-рационалния начин по който може да се извърши тази дейност, а ще съм щастлив ако направите и предаване на тази тема.Знам ,че последното ви предаване е за усвояване на тераса ,но нещата са доста по различни в моя случай. Дочуване!

Потребителски аватар
pepi
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 23, 2008 8:03 pm

Мнение от pepi » нед мар 23, 2008 8:32 pm

Здравейте! Пише ви едно момиче което има проблем. Скоро с моят приятел, си купихме апартамент в триетажна кооперация на последния етаж. Искаме да си приобщим терасата към кухнята обаче, на терасата ни отгоре няма плоча, има една но тя е много високо (покривна) ние не искаме да си правим тераса толкова висока чак до покрива. И искам съвет как можем да си я направим, с какви плоскости или там каквото е, да си направим тавана? Нямаме много време, защото трябва да се настаняваме там. Моля помогнете.
:help: :help: :help:

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед мар 23, 2008 10:31 pm

Здравей,Pepi!Във вашия случай проблема се решава лесно,като остъклите терасата си със собствен покрив.Той може да бъде от леки термопанели "Космотерм",или покривна конструкция тип"ETHRIO"!Ще се получи тераса тип "Зимна градина" с прозрачен или непрозрачен покрив.(Според желанието ви).Сега ше се поразровя за малко снимки,за да видиш за какво говоря.
Последна промяна от gencho-gealan на съб апр 05, 2008 9:34 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » ср мар 26, 2008 12:07 am

Изображение
Това е тераса със стъклен покрив тип"ETHRIO".
Ето и подобна на нея,но със непрозрачен покрив от термопанел "Космотерм".
Изображение
Ето една зимна градина от същия тип,поглед отвътре:
Изображение
А ето и една перфектна тераса с покрив,ъглова:
Изображение
Надявам се да съм бил полезен!

Потребителски аватар
pepi
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 23, 2008 8:03 pm

Благодаря

Мнение от pepi » съб апр 05, 2008 4:14 pm

Благодаря много, за времето което си отделил Генчо :) , сега ще се поразровя да видя много ли са скъпи тези термопанели "Космотерм". Мисля че този начин е по - добър в нашия случай, отколкото с стъклен покрив. Благодаря ти много, ако ми потрябваш за нещо може ли да ти пиша на л.б.?

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб апр 05, 2008 9:33 pm

Естествено,Pepi!Може на ЛС,може и във форума,даже и на мейла ми gencho72@abv.bg>,както ти е удобно!Ще се радвам,ако успея да съм ти полезен с нещо!

Потребителски аватар
juliahd
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт апр 08, 2008 2:23 pm

Дайте фирма-изпълнител!?

Мнение от juliahd » вт апр 08, 2008 2:32 pm

Здравейте! С тази тема предизвикахте интереса ми и искам да попитам за развитие на нещата по въпроса .. И за евентуална фирма, която може да изпълни подобно усвояване, но все пак да уточня - нашият случай е по-сходен с този на първия участник!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » вт апр 08, 2008 9:30 pm

Тези зимни градини където са на снимките през зимата не се ли получава конденз на тавана. ::-k:

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » ср апр 09, 2008 1:27 am

Където има съсредоточаване на много цветя на малка площ,винаги има конденз,дори и да е в стая,а не в зимна градина!Цветята,както е известно,изпаряват влагата чрез листата си.Но,както ти неведнъж си отбелязвал правилно,решението на проблема с конденза е в равномерното и постоянно отопление,редовното проветряване,и ако има климатик-още по-добре!Но дори и да няма- сега има други възможности за борба с влагата.Все пак,ако човек си е направил подобен оазис в къщи,защото му е приятно да има цветя,няма да ги изхвърля през зимата,я!За такива случаи "Ceresit" предлага влагоабсорбатори "Церезит стоп влага",или нещо подобно се казваше! :wink:
Последна промяна от gencho-gealan на пет май 09, 2008 9:47 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
cheefer
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет май 09, 2008 9:41 am

Мнение от cheefer » пет май 09, 2008 9:47 am

Здравейте ,на мен ми предстой също усвояване на също такава тераса и ми допада вариянта с този термо-панел , някой ако знае фирма която може да ни препоръча ,ще съм много благодарен .Явно много хора имат същия проблем .

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пет май 09, 2008 10:26 pm

Виж "Братя Градеви" ООД!Втората в каталога от начална страница. http://www.gradevi.net

Потребителски аватар
jani
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср юни 04, 2008 3:22 pm

остъкляване на тераса без покрив

Мнение от jani » ср юни 04, 2008 3:34 pm

здравейте аз имам тераса с метални решетки оградена ,дълга 4 м, широка 90 см.нямам никакъв покрив над нея а искам почти по цялата и дължина да я остъкля.обръщам се с молба за координати на фирми които осъществяват такива проекти.вече на две места ми отказват да се занимават.става въпрос за град софия.
благодаря предварително.

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

Мнение от maistor Slavi » чет юни 05, 2008 10:42 am

Здравейте на всички.
Само искам да припомня, че съгласно ЗУТ за усвояването на тераси и балкони е нужно разрешение от главния архитект на града поради промяна облика на сградата.

Потребителски аватар
jani
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср юни 04, 2008 3:22 pm

Мнение от jani » пет юни 06, 2008 11:10 am

питането ми е за практически съвет.теорията ми е ясна.пиша с надеждата за практически съвети и отговори.

Потребителски аватар
cyfka
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт юли 15, 2008 10:41 am

Мнение от cyfka » вт юли 15, 2008 11:17 am

и на мен ми предстои усвояване на открита тераса. Търся някой който да изпълни метална конструкция с хидрофобен шперплат-вата -хидрофобен шперплат. Мисля че така ще постигна добра изолация и сигурност срещу протичане и измятане ако е дървена конструкция. Може ли да ме насочите към фирма която се занимава с подобен род тераси :)

Отговори