Депрон

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
Nikoloff
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед дек 09, 2007 7:18 pm

Депрон

Мнение от Nikoloff » нед дек 09, 2007 7:20 pm

Интересува ме изолацията Депрон, искам да попитам с какво най-добре се лепи и има ли значение върху какво?

mod edit: Моля пишете на кирилица!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед дек 09, 2007 9:55 pm

Депрона е всичко друго само не и изолация
Ако толкова си навит обаче и се налага да го лепиш има специялни лепила за него
Нансят се с шпакла или маламашка
Производство са на Мегахим
Продават се в Бриколаж и Практикер
На теб върху какво покритие ти се налага да го лепиш?

Потребителски аватар
hygro
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: пет дек 14, 2007 9:49 pm

Мнение от hygro » пет дек 14, 2007 10:15 pm

Профи, разбира се, е прав, че изолиращите свойства на тънката изолация са "тънки". Ама по-същественото е дали изобщо трябва да прибягваш до вътрешна изолация. В постоянно обитавани домове решително трябва да се отдаде предпочитание на външната. Вътрешната се използва при рядко отоплявани сгради, например вили.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » съб дек 15, 2007 12:45 am

hygro написа:Профи, разбира се, е прав, че изолиращите свойства на тънката изолация са "тънки". Ама по-същественото е дали изобщо трябва да прибягваш до вътрешна изолация. В постоянно обитавани домове решително трябва да се отдаде предпочитание на външната. Вътрешната се използва при рядко отоплявани сгради, например вили.
Съгласен с теб
Правих си панелката с вътрешна изолация 2 см от EPS-а
Стените се изправиха а и разликата в температурата е налице
Градусите се качиха с 4 за сравнение с други зими
Но че депрона няма да качи и половин градус това е ясно
Гледам тъй като не могат да му намерят приложения, а явно имат залежи са започнали да го набутват под ламинираните паркети като изолация но и това според мен е несериозно

Потребителски аватар
pamir
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет мар 13, 2008 3:03 pm

Мнение от pamir » чет мар 13, 2008 3:05 pm

Здравейте, не мога да разбера защо казвате че депрона не бил топлоизолация, на сайта им пише че се равнява на 10 см тухлена стена?

Потребителски аватар
mima679
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 16, 2007 6:26 pm

депрона е супер изолация

Мнение от mima679 » ср фев 25, 2009 8:48 pm

Казвам го от опит! Аз нямах възможност за друга по-дебела изолация затова го взех с доста съмнения!Поставих го на северната страна с С200 лепило! Не е мръднало и за разлика от другата северна страна на детската стая се държи доста по-добре! Така че философи много както и МАЙСТОРИ но вземай инфо от тези с опит!Успех
Изображение

Потребителски аватар
hygro
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: пет дек 14, 2007 9:49 pm

Мнение от hygro » съб май 02, 2009 6:42 pm

:lol: Добре де, не претендирам да съм майстор или философ. Нека само тези с много опит погледнат и тук: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=13149
greentree написа:Хора не си даваите парите за продукти които не си струват (Депрон)
Подкрепям 100%.

Потребителски аватар
pip1967
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет авг 19, 2010 4:28 pm

Мнение от pip1967 » ср май 02, 2012 2:27 pm

Първата ми изолация е депрон -в кухнята и трапезарията на вторият ми етаж,който е изграден с тухли четворки.Впоследствие не само се елиминира мухъла,но и значително се подобри климата в стаята.Поставих и таванни плочи изолационни и ефекта се умножи на топлоизолирането.Безрезултатно със съпругата ми "рекламираме" депрона,но който е бил в къщи през зимата е напълно съгласен с нас.С депрон налепих и стените в 32кв.м. ми хол със северно изложение -и там ефекта беше същият.

Потребителски аватар
vanko579
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон сеп 17, 2012 8:49 am

Мнение от vanko579 » пон сеп 17, 2012 9:24 am

Искам дебело да подчертая, че на много места, като попитате за Депрон, щи ви предложат менте.
Въпреки че познавам вносителя, бях един от тези минати клиенти - просто ми трябваше 1 лист и не си струвеше да го безпокоя.

Попаднах на абсолютен боклук, който ми пробутаха вместо Депрон.

Така че преди да тръгнете да купувате се убедете, че сте попаднали на дистрибутор!!! Тях ще намерите ето http://www.depronbg.com

Отговори