Въпрос за ефекта от вътрешна изолация.

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
mariqn_hristov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет сеп 10, 2009 3:20 pm

Въпрос за ефекта от вътрешна изолация.

Мнение от mariqn_hristov » чет сеп 10, 2009 3:28 pm

:D Здравейте,
искам да знам има ли ефект от вътрешна изолация на северна стена, за да знам дали да я слагам?

темата е преместена и леко модерирана

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет сеп 11, 2009 9:24 am

Здравейте !Да разбира се че ще има ефект !Ако сложите стиропор ефекта ще е моментален но има теоретична възможност да се получи конденз на границата със неизолираните стени тъй като те поглъщат топлина а изолираната я отблъсква веднага!Ако изолирате с гипскартон и вата тази вероятност за конденз е доста по малка но пък отнема пространство! Вие решавате-успех

Потребителски аватар
timex
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет яну 29, 2010 6:24 pm

за конденза

Мнение от timex » пет яну 29, 2010 7:02 pm

имам проблем с конденза моля помогнете ми . съединих стая с тераса като изкъртих вратопрозореца и иззидах терасата с ютонг и сложих пвц прозорец.терасата (вече стаята) е измазана отвън и е боядисана и в стаята има паркет.проблема е че се получава конденз там кадето е границата с ютонга и старата зидария която е от терасата.80 см отдоло е тухла с мазилка(което е било тераса преди) и нагоре всичко е ютонг.конденз е всичките тея 80 см по цялата стена и се получава и мухала и боята изпръхва :( и прозореца е постоянно запотен и то много.прозореца не се намира на старата зидария а има ред и половина ютонг и тогава е монтиран и непосредствено под него няма влага или конденз а всичко започва от границата между старо с ново.ако направя вътрешна изолация на цялата стена със стиропор дали ще реша проблема?

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет яну 29, 2010 7:31 pm

А защо стиропор? Направи си изолация с вата и то много вата - използвай сухото строителство. Изолирай отдолу и пода на балкона. Там където се получават термомостове няма начин да няма конденз. Сигурен съм, че 99% от приобщените балкони мухлясват, защото не са направени както трябва!
Ако се направи при първоначалния ремонт изолацията на всички части както трябва - то ще се спестят много неприятности след това! Надявам се вече всички да са убедени в това! Ако нямаш пари да го направиш като хората, по-добре не го прави. Просто хвърляш пари и усилия на вятъра!

Потребителски аватар
timex
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет яну 29, 2010 6:24 pm

Мнение от timex » съб яну 30, 2010 10:59 am

под и над мен терасите са остъклени и живеят хора не са направени с ютонг но имат дограми.моят проблем дали не е от това че там където съм надстроявал го правих с ютонг който е 15см дебел за енергиина ефективност а отдоло си е старото и се получава разлика - едното изолира а другото не ?

Потребителски аватар
Pehlivanoff
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: вт фев 16, 2010 5:29 pm

Относно конденза

Мнение от Pehlivanoff » вт фев 16, 2010 5:34 pm

Ка4ествената външна топлоизолация елиминира конденза.

Отговори