Отново за влагата

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
krisi
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт ное 03, 2009 5:56 pm

Отново за влагата

Мнение от krisi » вт ное 03, 2009 6:10 pm

Здравейте!Надявам се някой да може да ми даде съвет.Въпроса ми е какво да направим,но за да разберете за какво иде реч ще се постарая накратко да обясня.Живеем на първия етаж в панелен блок-нямаме външна изолация.Миналата година направихме на детската стая(южно изложение)вътрешна изолация с гипскартон,като оставихме растояние между стената и изолацията.Отгоре върху изолацията сложихме тапети.На пода имаше мокет и върху него наредихме ламиниран паркет.Вратопрозореца е от PVC.Получи се страшен конденз,влажността скочи до небесата,дрехите на бебо в долните чекмеджета започнаха да мухлясват.Всичко сме вдигнали на крачета от земята защото иначе става локви вода.Въпроса ми е може ли да се направи нещо да се намали влажността?Ако махнем паркета и сложим мокет няма ли да намалее конденза?Имаме още една стая с вътрешна изолация(северна) и там е същото положение.Въпреки,че там е с буков паркет и дървена дограма.А в останалите две стаи нямаме изолация и там няма и помен от конденз и влага.Моля ви помогнете ми със съвети.Ще ме извините ,ако съм объркала правописа на някой термин.

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Re: Отново за влагата

Мнение от Зейфод Бийблброкс » вт ное 03, 2009 9:07 pm

krisi написа:Миналата година направихме на детската стая(южно изложение)вътрешна изолация с гипскартон,като оставихме растояние между стената и изолацията.Отгоре върху изолацията сложихме тапети.
Каква изолация? В/у картона ли има тапети? Нищо не разбрах.
Вата ли има под картона?

Имате ли комини? Сушите ли пране в стаите? Отоплявате ли ги постоянно? Проветрявате ли редовно?

Потребителски аватар
krisi
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт ное 03, 2009 5:56 pm

Мнение от krisi » вт ное 03, 2009 10:04 pm

Зейфод Бийблброкс,изолацията е вътрешна с гипскартон,върху него са тапетите(директно),и между стената и изолацията има въздух-не зная така дали ще ме разберете.Имаме комини,но са запушени,не суша пране(при цялата влага остава и пране да сложа)Проветрявам редовно и отопляваме редовно-с климатици сме,подържаме постоянна температура в апартамента.

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » вт ное 03, 2009 10:19 pm

Пак не разбрах каква е изолацията под картона. Вата или друго. Ако е вата, има ли паробариера?

Комините общи ли са? Ако не е проблем и са действащи, отпуши/отвори ги. Трябва ти обилна вентилация. Това е най-безболезнения начин. Иначе трябва да дупчите/къртите...
Отвори розетките и поднеси запалена свещ. Лесно ще разбереш действа ли комина. Ако няма проблем с миризми от съседи....
Провери за други източници на влага освен вас. Цветя с поливане, влага от стени на баня.... такива неща.
Единственият начин засправяне с проблема е вентилация. Има и ел.влагоабсорбери, но освен че харчаст ток и шумят. Пък и са над 200-300лв. Иначе вършат работа.



Ако няма паробариера, за картона е страшно от влага и муФъл :shock:

Потребителски аватар
krisi
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт ное 03, 2009 5:56 pm

Мнение от krisi » вт ное 03, 2009 11:34 pm

Явно аз не съм наясно с термините и те обърквам допълнително.Не е ли гипскартона един вид изолация?Защото ти ме питаш каква е изолацията под картона,ами между стената и картона няма нищо само профили на които е закрепен картона.Май нямаме паробариера,с две думи мухъла и влагата може да идва от там...

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » ср ное 04, 2009 9:22 am

М/у картона и стената няма изолация?
Това не е изолация. Тва си е суха мазилка. Може да има някакъв изолационен ефект от въздушната възглавница, ама е несериозно.
Конденза не е заради картона. Просто прегледайте,какво от горе-писаното може да се направи.
:wink:

Потребителски аватар
krisi
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт ное 03, 2009 5:56 pm

Мнение от krisi » ср ное 04, 2009 10:05 am

Благодаря за съветите!

Потребителски аватар
Pehlivanoff
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: вт фев 16, 2010 5:29 pm

Картон

Мнение от Pehlivanoff » вт фев 16, 2010 6:31 pm

Здравейте, проблема ви е, 4е сте затворили САМО една стена с картон,който поне малко изолира заради въздуха,който е между него и стената.Идва ред на термомоста който имате-горен ъгъл и долен ъгъл на стената с картон.Решението ви е външна топлоизолация-вентилация си имате с климатиците.Много хора се опитват да спестят от външна изолация като си мислят 4е с вътрешна(да ре4ем гипскартон с вата под него)ще елиминират проблема си.Проблема оба4е става още по-голям,защото не се елиминира термомоста на стаите.И запо4ва да те4е от горния ъгъл, а на пода стават едни хубави локви4ки.Стопанката ти4а с парцала а онова нещо на церезит се пълни и то доста бързо, а саво-то свършва в магазина за отрицателно време.

Потребителски аватар
petar-ivanov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср ное 03, 2010 10:00 am

спри влагата

Мнение от petar-ivanov » ср ное 03, 2010 10:24 am

Най-доброто решение да се спре влагата е една проточна еко-система.Аз бях пробвал какво ли не но все не даваше ефект докато не монтирах тази система.Най-хубавото при нея е,че тя се вкл автоматично когато влажноста на въздуха се повиши като не позволява да се образува мухъл и плесен и е мн безшумна което е голямо предимство.Цената беше някъде около 400 лв и мисля че е с 3 години гаранция.

Отговори