Проблем с влагата след топлоизолация

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » вт фев 16, 2010 9:46 pm

Аз!
Каква е разликата в паропропускането, ако изолацията е отвън или отвътре? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Вътрешна изолация НЕ се прави САМО на външните стени!!!!! :!: :!: :!: :!:
Според предназначението на помещението и конкретните условия се избира вида на изолация (външна или вътрешна)!!!!
При големите сгради като Метро и разните молове, къде им излизат влагите :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: През външната изолация????
Пълни глипости са това с дишането на стената. Ако в едно помещение има сериозен източник на влага, вервайте ми, каквато изолация и да сложите, където и да я сложите, ПАК ЩЕ СИ НАМЕРИ МЯСТО да кондензира, а ако не кондензира, пак ми вервайте- няма да искате да живеете там.....
Влагат трябва да се намали, ако не е възможно трябва да се извежда извън помещението. Дали с контролирана вентилация, дали с проветяване... все някак.

Потребителски аватар
svv_90
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб яну 30, 2010 4:32 pm

Мнение от svv_90 » чет фев 18, 2010 8:22 am

според мен и двамата сте прави при вътрешната изолция затопляш въздуха а колоните с арматурата в тях и стените остават студедни, а на външната затопляш колоните и стените , а източника на влагата си мисля че съм аз, леглото ми е точно под прозореца и главата ми е в голяма близост до стената на която се появи мухгала и предполагам че от топлия въздух който издишам и топлината от тялото ми са пречината за кондезаа друга пречина не ми хрумва банята е далеч и с затворена врата кухнята също, има 2 съксий който поливаме веднъж на 10 дни, прането се простира на терасата с задължително открехнати прозорци и рядко в хола.
Сега се чудя ако съм прав за източника на влагата и кондеза не съм сигорен дали ще се оправи от външната изолация

Потребителски аватар
Irene
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон апр 26, 2010 1:09 pm

Мнение от Irene » пон апр 26, 2010 2:03 pm

Нямах намерение да се включвам и да пиша в форуми,но се възмутих от безкрайните Ви писания:
външна/вътрешна топлоизолация,реки от кондензат,черни подтеци и т.н.Проблемът е неочаквано прост и отдавна решен:

Проблемът с влагата и борбата срещу нея е решен още в началото на 20век(към 1915 г.) когато започва в САЩ масовото стройтелство на климатични инсталации.Тогава крупни институти изследват влагоотделянето в помещенията от различни фактори(хора,цветя и т.н.) с цел проектирането на определено ниво на влага,температура на въздуха,въздухообмен и т.н..при проектиране на инсталациите.Те са в началото на всеки курс по проектирането им.
В Европа тези норми(вече готови) се възприеха след 1948-1950 г.(клим.инст.са за богати хора).
Сега беше редно администрацията по нормиране в НРБ да оповести и побългари тези същите норми с цел да се избегне това писане и лутане по форуми.
Та както се полага на хора от нашата черга и нивото на родното проектиране ,до сега нищо не е направено в тази посока.В жилищата ни липсва такава вентилация (трябва сами да си я създадем).
В Европа всеко жилище притежава включване към механична смукателна сградна вентилационна система ,която осигурява въздухообмен в стайте(в кухнята е отделна) и там никой не коментира дали изолацията да е външна или вътрешна.Специална служба периодично замерва влагосъдържанието на въздуха в жилището Ви.
Но това е миналите европейски норми(норми 2005)- сега на дневен ред са нормите 2020 г.При тях се осъществява т.н."ЖИЛИЩЕ С НИСКА КОНСУМАЦИЯ" и проекти за ново стройтелство в момента не се разрешават и удобряват вън от тези норми.
Какви са изскванията:
1. Силна изолация на външните стени(до 300-350 мм.),
2. Пълна херметизация на жилището(проверява с апаратра )-
позволява автоматично ниски данъци
3. Механична принудителна вентилация с изсмукване и изхвърляне
на отработения въздух и заменянето му с пресен от външен
източник.

За целта се продават : спец.плоски въздуховоди,вентилаторна група(с / без топлообменник за използване на топлината на изходящия въздух) и при къщи монтаж по желание на т.н."КАНАДСКИ КЛАДЕНЕЦ"(Просто съоръжение за използване на геотермична топлина)

В резултат Ви призовавам скъпи съфорумци да постигнете в помещенията нормално ниво на влагосъдържание -тогава отпадат всичките Ви проблеми.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » пет мар 04, 2011 2:43 am

Зейфод Бийблброкс написа:Разбрах само, че имате 'стереодур' на 1 стена и влага по съседните.
Отоплявате ли постоянно?
Има ли комин в стаята?
Източници на влага- кухня ли е, близо до баня с отворена врата, пране, цветя...




Ползвай запетайка. Прави по-къси изречения. Нищо не ти се разбира от диарията.... :shock:
СТИРОДУР!!!/стиропор/ Експандиран пенополистирол (EPS)
"Фибран"-фирма за производство на полистироли/полистирени/-Екструдиран пенополистирол XPS.
И след това може да продължите "техничния" спор/почва дори да ми става интересно да чета мненията Ви/
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » пет мар 04, 2011 2:54 am

Irene написа:Нямах намерение да се включвам и да пиша в форуми,но се възмутих от безкрайните Ви писания:
външна/вътрешна топлоизолация,реки от кондензат,черни подтеци и т.н.Проблемът е неочаквано прост и отдавна решен:

Проблемът с влагата и борбата срещу нея е решен още в началото на 20век(към 1915 г.) когато започва в САЩ масовото стройтелство на климатични инсталации.Тогава крупни институти изследват влагоотделянето в помещенията от различни фактори(хора,цветя и т.н.) с цел проектирането на определено ниво на влага,температура на въздуха,въздухообмен и т.н..при проектиране на инсталациите.Те са в началото на всеки курс по проектирането им.
В Европа тези норми(вече готови) се възприеха след 1948-1950 г.(клим.инст.са за богати хора).
Сега беше редно администрацията по нормиране в НРБ да оповести и побългари тези същите норми с цел да се избегне това писане и лутане по форуми.
Та както се полага на хора от нашата черга и нивото на родното проектиране ,до сега нищо не е направено в тази посока.В жилищата ни липсва такава вентилация (трябва сами да си я създадем).
В Европа всеко жилище притежава включване към механична смукателна сградна вентилационна система ,която осигурява въздухообмен в стайте(в кухнята е отделна) и там никой не коментира дали изолацията да е външна или вътрешна.Специална служба периодично замерва влагосъдържанието на въздуха в жилището Ви.
Но това е миналите европейски норми(норми 2005)- сега на дневен ред са нормите 2020 г.При тях се осъществява т.н."ЖИЛИЩЕ С НИСКА КОНСУМАЦИЯ" и проекти за ново стройтелство в момента не се разрешават и удобряват вън от тези норми.
Какви са изскванията:
1. Силна изолация на външните стени(до 300-350 мм.),
2. Пълна херметизация на жилището(проверява с апаратра )-
позволява автоматично ниски данъци
3. Механична принудителна вентилация с изсмукване и изхвърляне
на отработения въздух и заменянето му с пресен от външен
източник.

За целта се продават : спец.плоски въздуховоди,вентилаторна група(с / без топлообменник за използване на топлината на изходящия въздух) и при къщи монтаж по желание на т.н."КАНАДСКИ КЛАДЕНЕЦ"(Просто съоръжение за използване на геотермична топлина)

В резултат Ви призовавам скъпи съфорумци да постигнете в помещенията нормално ниво на влагосъдържание -тогава отпадат всичките Ви проблеми.
Здравей,
За първи път в този форум да прочета нещо наистина разумно и аргументирано/свалям ти шапка/
Пишат се само глупости от сорта на:Дограмата ми е калпава,защото кондензира/напротив добра е защото изолира добре/,тази изолация дето ми я сложиха "майсторите" дали е по-добра от онази на Пешови,гипсокартонените плоскости не топло-отдават добре и правят мухъл и прочие глупости и ми омръзна да чета и да се опитвам да обяснявам точно това,че ефекта идва от съдържанието на влага в самото жилище/особено в обособените кухни-балкони/Водещи фирми в производството на профили за дограма като Kömmerling и Schüco разработиха профили с отвори в камерите за ЕСТЕСТВЕНО ВЕНТИЛИРАНЕ!!!/защо ли?!?/


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете. :wink:
Последна промяна от Trockenbauer на пет мар 18, 2011 1:36 pm, променено общо 1 път.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » вт мар 08, 2011 11:16 pm

Трохенбубер, и на мен ми е интересно.
Целта на този производител е да направи х камерен профил с перфектна топло и шумо изолация. За какво аджеба е тая 'дупка' в съвършено изолирания профил?
Пък и 'дупката' струва една капа с пари :mhihi:

п.п. Ако беше зачел темата,щеше да разбереш какво е 'стереодур" :wink:

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет мар 10, 2011 1:39 am

Зейфод Бийблброкс написа:Трохенбубер, и на мен ми е интересно.
Целта на този производител е да направи х камерен профил с перфектна топло и шумо изолация. За какво аджеба е тая 'дупка' в съвършено изолирания профил?
Пък и 'дупката' струва една капа с пари :mhihi:

п.п. Ако беше зачел темата,щеше да разбереш какво е 'стереодур" :wink:
Здравей,
Предполага се инженерите и технолозите на тези две водещи фирми да знаят какво правят.Или може би ти си доста по-компетентен от тях ::-k: :applause: :[-X:
След като твърдиш,че ти е интересно отвори тогава каталозите им или се обади във фирма "Кристиан-Нейко 90"ще бъдат така добри да ти го покажат и нагледно на мострената им стена.
Въпросните производители са "Kömmerling" и "Schüco"и много правилно го каза:Главата ти е голяма,но "капата" малка и няма да побере достатъчно пари за тази дограма.
Относно "СТЕРЕОДУРА" струва ми се да съм "зачел" темата.
P.S. Извинявай просто забравих от къде "идваш",прати много поздрави на Шарку и останалите :wink:

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете. :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » чет мар 10, 2011 9:12 pm

:D

Капата, че е малка, малка е, но колкото и да е голяма, все ще малее. Човещинка.
Не ми бери грижа за дограмата, доста добре съм се подготвил. Не е от изброените профили, но пък и няма 'дупки' по конструкцията
:mhihi:

В автомобилостроенето също работят екипи инжинери, на същото (да не кажа и по-високо) ниво, но това не пречи след известно време да си изтеглет модели за поправка на недомислици.
Продължавам да твърдя, че коментираната клапа(дупка) е недомислица струваща пари.
Това ми изказване, разбира се, не отрича ефективността на инжинерната и технологична, и революционна, и ... система.
Много по-ефективно, и по евтино, и по-... е да отвориш розетката на комина.
Не е инжинерно, но не струва пари.
п.п. На Магратеа нямаме дупки по дограмата. Ако не верваш ела да те черпя един пангалактически гаргаробластер и да се убедиш
С Шарку вече не сме авери... мозъка му изветря през една клапа за дограма :mhihi:

Потребителски аватар
d.drenchev
специалист
Мнения: 12
Регистриран: пон яну 05, 2009 2:11 pm

Вентилация на дограмата срещу конденз и мухъл.

Мнение от d.drenchev » вт мар 27, 2012 10:59 pm

Наистина след всички мерки за изолация, накрая може да се появи мухъл и плесен там където преди не е имало подобно нещо. Прекаленото опаковане на сградите задържа топлината,но заедно с нея задържа и влагата вътре в стаите.
Добрите производители на догама предлагат решение на проблема. Снимката която колегата trockenbauer показва е на новата клапа за вентилация на GEALAN - GECCO 4. Тя опреснява от 11 до 19 кубически метра въздух на час. Снабдена е с поленов и прахов филтър и е шумоизолирана. Наистина на учените глави в Германия им трябваха десетина години докато намерят правилното решение за новите проблеми на прекалено изолираните сгради. GECCO 4 го има при вносителите на ГЕЛАН например при Братя Градеви. Виж и това от техния сайт:http://www.gradevi.net/productdetails.aspx?id=95
Изображение

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » ср апр 04, 2012 10:18 pm

Я, къде ме довя...
Дупката се развила- сложили и филтри, та чак и обезшумена.
Как се сменя филтъра? :mhihi:

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет апр 05, 2012 7:07 pm

Зейфод Бийблброкс написа: Как се сменя филтъра? :mhihi:
С другия израстък/ръка/ който не ползваш за чесане по гъза.
Пич ще ме прощаваш,но си много "задръстен"/повече и от въпросния филтър/и неуместните ти коментари не те правят "по-интересен".
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет апр 05, 2012 7:11 pm

Зейфод Бийблброкс написа:Аз!
Каква е разликата в паропропускането, ако изолацията е отвън или отвътре? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Вътрешна изолация НЕ се прави САМО на външните стени!!!!! :!: :!: :!: :!:
Според предназначението на помещението и конкретните условия се избира вида на изолация (външна или вътрешна)!!!!
При големите сгради като Метро и разните молове, къде им излизат влагите :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: През външната изолация????
Пълни глипости са това с дишането на стената. Ако в едно помещение има сериозен източник на влага, вервайте ми, каквато изолация и да сложите, където и да я сложите, ПАК ЩЕ СИ НАМЕРИ МЯСТО да кондензира, а ако не кондензира, пак ми вервайте- няма да искате да живеете там.....
Влагат трябва да се намали, ако не е възможно трябва да се извежда извън помещението. Дали с контролирана вентилация, дали с проветяване... все някак.

Г-н "Специалист",а въпросните сгради дали имат изградена система за вентилация?!?.Също така какво общо имат сградите от този тип със жилищното строителство.Истина е,че форума е любителски...но все пак :wink:
Последна промяна от Trockenbauer на ср май 16, 2012 12:10 pm, променено общо 1 път.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » чет апр 05, 2012 10:41 pm

:funny_post:
Опс, сори госин професоре, няма да правя повече неуместни коментари по темата за дупката. :mhihi: Ще изчакам рекуператор и йонизатор да и внедрят и тогава мога и да драсна нещо неуместно.:mhihi:

Май ми слезнА на нивото, внимавай госин професоре! :mhihi:

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » ср май 16, 2012 12:04 pm

“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори