вътрешна изолация с камена вата

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
dimizano
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср мар 19, 2008 10:33 am

вътрешна изолация с камена вата

Мнение от dimizano » ср мар 19, 2008 10:43 am

Здравейте на всички скоро се регистрирах и реших да пусна първата си тема в този добър според мен форум.Въпроса ми е следния направих си вътрешна изолация на апартамента с камена вата 5 см и гипсокартон на външните стени итресуваме камената вата поема ли влага и може ли да излезе тази влага на картона при полужение че имам и външна изолация от 5 см.стиропор. ::-k:
da be da

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » ср мар 19, 2008 12:18 pm

Ти си се подсигурил двойно. Обикновеноо пред хората стои въпросът дали външна или вътрешна. :lol:
Щом имаш външна, макар и само с 5 см EPS, ако изолациата е направена както трябва, мисля че нямаш основание за притеснение.

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

Мнение от maistor Slavi » пон май 12, 2008 12:02 pm

И двата материала които си използвал са паропропускливи или т.н. дишащи, следователно не е нужно да се притесняваш. Що се отнася до конденза, той зависи от точката на замръзване.

Потребителски аватар
OTK
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср юни 18, 2008 7:27 pm

Мнение от OTK » ср юни 18, 2008 8:03 pm

maistor Slavi написа:И двата материала които си използвал са паропропускливи или т.н. дишащи, следователно не е нужно да се притесняваш. Що се отнася до конденза, той зависи от точката на замръзване.
Вътрешната топло изолация намалява обема на помещението и не решава и проблема с конденза. Кондензът се измества отзад - между изолацията и стената, и платното с течение на времето се наводнява или избива по фугите между отделните платна. Единственото правилно място на изолацията е най-близката точка до най-студеното място - отвън.
Така температурата равномерно се покачва отвън-навътре и вътрешната повърхност на стената има температура горе долу еднаква до тази на въздуха. Разликата между вътрешната и външната топло изолация е в дълготрайността на крайния продукт.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет юни 20, 2008 1:55 am

Еее ОТК напълно съм съгласен с теб!!!!За такива неща трябва човек да има наблюдения в по голям период от време,което много майстори пропускат! Вътрешната изолация изобщо не решава проблема като цяло !Особенно в жилищните сгради където с малки изключения температурите не са постоянни поради ред причини!!А и както ти казваш много често конденза е невидим-първоначално но после решенията стават кардинални -желая ти успех

Потребителски аватар
dimizano
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср мар 19, 2008 10:33 am

Мнение от dimizano » нед мар 15, 2009 7:09 pm

благодаря на всички които изказаха мнение но искам да кожа че по този начин вече трата година нямам грам мухал в жилището си :\:D/:
da be da

Отговори