Страница 1 от 1

вътрешна изолация с камена вата

Публикувано: ср мар 19, 2008 10:43 am
от dimizano
Здравейте на всички скоро се регистрирах и реших да пусна първата си тема в този добър според мен форум.Въпроса ми е следния направих си вътрешна изолация на апартамента с камена вата 5 см и гипсокартон на външните стени итресуваме камената вата поема ли влага и може ли да излезе тази влага на картона при полужение че имам и външна изолация от 5 см.стиропор. ::-k:

Публикувано: ср мар 19, 2008 12:18 pm
от Prodi
Ти си се подсигурил двойно. Обикновеноо пред хората стои въпросът дали външна или вътрешна. :lol:
Щом имаш външна, макар и само с 5 см EPS, ако изолациата е направена както трябва, мисля че нямаш основание за притеснение.

Публикувано: пон май 12, 2008 12:02 pm
от maistor Slavi
И двата материала които си използвал са паропропускливи или т.н. дишащи, следователно не е нужно да се притесняваш. Що се отнася до конденза, той зависи от точката на замръзване.

Публикувано: ср юни 18, 2008 8:03 pm
от OTK
maistor Slavi написа:И двата материала които си използвал са паропропускливи или т.н. дишащи, следователно не е нужно да се притесняваш. Що се отнася до конденза, той зависи от точката на замръзване.
Вътрешната топло изолация намалява обема на помещението и не решава и проблема с конденза. Кондензът се измества отзад - между изолацията и стената, и платното с течение на времето се наводнява или избива по фугите между отделните платна. Единственото правилно място на изолацията е най-близката точка до най-студеното място - отвън.
Така температурата равномерно се покачва отвън-навътре и вътрешната повърхност на стената има температура горе долу еднаква до тази на въздуха. Разликата между вътрешната и външната топло изолация е в дълготрайността на крайния продукт.

Публикувано: пет юни 20, 2008 1:55 am
от biri4kata1967
Еее ОТК напълно съм съгласен с теб!!!!За такива неща трябва човек да има наблюдения в по голям период от време,което много майстори пропускат! Вътрешната изолация изобщо не решава проблема като цяло !Особенно в жилищните сгради където с малки изключения температурите не са постоянни поради ред причини!!А и както ти казваш много често конденза е невидим-първоначално но после решенията стават кардинални -желая ти успех

Публикувано: нед мар 15, 2009 7:09 pm
от dimizano
благодаря на всички които изказаха мнение но искам да кожа че по този начин вече трата година нямам грам мухал в жилището си :\:D/: