Проблем със топлоизолация

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
miho
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет мар 12, 2010 10:39 pm

Проблем със топлоизолация

Мнение от miho » пет мар 12, 2010 11:21 pm

Здр, полагам топлоизолации от въже.Основно работя с EPS,горния заваршващ ръб скосявам на шкарп,и след мазилката третирам с еластикор.Тази година имам нколко рекламации от приобщени тераси,за поява на влага в горните ъгли.Интерисуваме надежден материал,или начин за да избегна този проблем.Кузирки не поставям поради липса на желание от страна на клиентите.Предварително благодаря на колеги заинтерисували се от проблема ми.

Потребителски аватар
pippo
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: пет окт 23, 2009 8:44 pm

Мнение от pippo » съб мар 13, 2010 12:40 am

причина за влагата може да идва и от съседите от горния етаж или от липса на проветряване на помещението.а то какво към приобщената тераса..

Потребителски аватар
miho
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет мар 12, 2010 10:39 pm

Мнение от miho » съб мар 13, 2010 9:52 am

И на двете места където имам проблем,терасите са станали кухни+всекидневна.Интересното е че влагата се появава когато вали дъжд,и то само от север със силен вятър.Принудих се да запълвам фугите на горните тераси,с цел да не подлизва от там под изолацията.Преди да направя изолацията, са имали течове като от чешма,на същите места.Аз имам чувството че поради силните и многоброини валежи тази година,е пробило някаде,и вкарва вода,за тази година не съм се пускал,още е студено,но мисля при първа възможност да измажа на ново горния ръб на изолацията,или ако някои колега има друго решение като материал,или третиране съм готов да го приложа.

Потребителски аватар
pippo
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: пет окт 23, 2009 8:44 pm

Мнение от pippo » съб мар 13, 2010 6:08 pm

щом само при силен дажд с вятър се получава така е значи по някакъв начин влиза вода от зад .моя съвет е да сложиш дъска над изолацията .а между горния ръб на дъската и стената да запушиш хубаво със силикон за баня.

Потребителски аватар
miho
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет мар 12, 2010 10:39 pm

Мнение от miho » съб мар 13, 2010 7:20 pm

Това и аз си го мисля,но клиентите не щат да плащат за кузирки......и сега си мисля за алтернативен начин,в магазините има една паста на битумна основа,и вероятно ще пробвам с нея,или ще измажа целия горен ръб наново,и после ще го мина е еластикор.

Потребителски аватар
pippo
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: пет окт 23, 2009 8:44 pm

Мнение от pippo » нед мар 14, 2010 3:12 pm

без дъска може би това е най одачното решение

Потребителски аватар
топло
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср мар 11, 2009 1:36 pm

Мнение от топло » пон мар 15, 2010 12:58 pm

Проблемът най-вероятно е от горните тераси, особено ако не са остъклени. На клиенти, които не желаят козирки, не трябва да се дава гаранция.

Отговори