Каква външна изолация да направя тухлена къща?

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
huku83
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет окт 28, 2010 2:07 pm

Каква външна изолация да направя тухлена къща?

Мнение от huku83 » чет окт 28, 2010 2:30 pm

Здравейте, хората които разбират и са редовни в този форум сигурно им е писнало да отговарят на този въпрос, но ще ви бъда много благодарен ако ми обърнете внимание. На две на три ще ви нахвърлям какво ми се варти в главата и ще сам ви адски благодарен за компетентни мнения. Та строя си къща тухла/бетон в земята съм направил там дренажите ли квото му се казва с найлони бясак филц и т.н.т изкарано е на около 40см над кота нула с бетон после вътре на пода има найлон 30мм фибран найлон скара 5-8см замазка, тавана е 30мм фибран 15см бетонна плоча, стените са тухли четворки вътре ще е 5см вата и гипс картон. Въпросът ми е каква изолация да си направа отвънка? Естествено не ми се дават адски много пари изкам нещо приемлово на принципа цена/качество. Колебая се между 8-10см стиропор, 5-6см фибран. Местото е доста шумно. За стиропора съм чувал че поемал влага и си губил топлоизолационите качества събирал мравки и незнам си още какво а за фибрана че е доста по скъп трудно се обработвал от към изправяне и има опастност за мухал. Клоня към фибрана бих преглътнал разликата в цената зидарията не е крива предполагам ако майсторите са отворени ще се справят с правилното поставянена фибрана а относно влагата мога ли да си реша проблема с 2-3 влагоабсорбатора на етажа? За стиропора знам чувам всеки слага стиропор но незнам ако тези неща които изброих като недостатаци са верни незнам как бих могъл да ги елиминирам. Изкам да постигна достатачно добра топло и звукоизолация на справедлива цена. Благодаря ви предварително !

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет окт 29, 2010 11:57 pm

Не мога да разбера от къде тази "мода" да се слага изолацията от вътре :shock: ?
Хора, това което правят "Мисията" по ремонтите (изолация с вата отвътре и после картон) се прави само при ремонти на стари апартаменти - не може да се прави от вън и не искат да къртят стени за новите инсталации.
Има едно правило за изолацията и то е: ТОПЛОИЗОЛАЦИЯТА СЕ ПОСТАВЯ ОТВЪН! Които и теми да отвориш във форума ще видиш.
1. Направи си една хубава варова мазилка (машинна) отвътре - няма да ти кънтят стените като в офис с този картон!
2. Предвидените 5 см вата (за отвътре) ги увеличи с още 5 и ги сложи отвън и забрави за всякакви полистирени (EPS или XPS).
Направил си си нова тухлена къща - защо ще я "запечатваш" ::-k: ?

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Каква външна изолация да направя тухлена къща?

Мнение от Trockenbauer » съб фев 12, 2011 1:47 am

huku83 написа:Здравейте, хората които разбират и са редовни в този форум сигурно им е писнало да отговарят на този въпрос, но ще ви бъда много благодарен ако ми обърнете внимание. На две на три ще ви нахвърлям какво ми се варти в главата и ще сам ви адски благодарен за компетентни мнения. Та строя си къща тухла/бетон в земята съм направил там дренажите ли квото му се казва с найлони бясак филц и т.н.т изкарано е на около 40см над кота нула с бетон после вътре на пода има найлон 30мм фибран найлон скара 5-8см замазка, тавана е 30мм фибран 15см бетонна плоча, стените са тухли четворки вътре ще е 5см вата и гипс картон. Въпросът ми е каква изолация да си направа отвънка? Естествено не ми се дават адски много пари изкам нещо приемлово на принципа цена/качество. Колебая се между 8-10см стиропор, 5-6см фибран. Местото е доста шумно. За стиропора съм чувал че поемал влага и си губил топлоизолационите качества събирал мравки и незнам си още какво а за фибрана че е доста по скъп трудно се обработвал от към изправяне и има опастност за мухал. Клоня към фибрана бих преглътнал разликата в цената зидарията не е крива предполагам ако майсторите са отворени ще се справят с правилното поставянена фибрана а относно влагата мога ли да си реша проблема с 2-3 влагоабсорбатора на етажа? За стиропора знам чувам всеки слага стиропор но незнам ако тези неща които изброих като недостатаци са верни незнам как бих могъл да ги елиминирам. Изкам да постигна достатачно добра топло и звукоизолация на справедлива цена. Благодаря ви предварително !
За да не споря с професионалиста по-горе
само ще кажа:1-во не е мода,в една от страните която е водеща в тези системи и технологии/и не само/ Германия,специалистите на базата на дългогодишна практика и опит повече от 70 години/са създали не само продукти,но и методика за прилагането им подплатена с доста обшилна техническа обосновка.нека не си говорим за раличие в географските ширини и климата.
Външната изолация се полага за???/за да ни изолира от външния климат/вътрешната изолация се полага за???/на този въпрос чакам отговор от специалиста/.
Успех в начинанието
Линка е към тема за външна изолация/ах какви мързеливци,не им се къртят стени и прочие/от предаването показваща и обясняваща защо още по-мързеливите и некомпетентни за разрика от нас "шваби"защо се ползва вата а не полистирени,дори и пре новото строителство в кофража преди изливането на етажните плочи/защото топлината "бяга"през плочата заради арматурата и бетона в нея-нарича се термо-мост /залагат "кече"-вата с висока плътност.А тези които имат не само средства,но и разум използват и варианта с вътрешната "изолация"по простата причина,че системите за сухо строителство не са създадени с основна и единствена цел изолиране,а за по-лесни,практични,красиви от гледна точка на интериорния дизайн решения.
P.S. А офисите Г-н професионалист "кънтят" поради "високо професионално"изпълнение на монтажа!!!
http://www.misiamoiatdom.com/84-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%86-%D0%B8-%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0

Изображение

http://www.rockwool.bg/predpriemachi/rabotni+instrukcii/izolacija+na+fasadi

Преди да късате "майсторските" си тапии,1-во ги заслужете. :wink:

Отговори