Съвет за частична вътрешна изолация

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
petarv
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед яну 30, 2011 4:18 pm

Съвет за частична вътрешна изолация

Мнение от petarv » нед яну 30, 2011 4:32 pm

Здравейте,
Става въпрос за панелен апартамент. Стената която е на снимката е външна, като няма външна изолация и външната мазилка е опадала в значителна степен. Знам че трябва да направя външна изолация ама сега в студа няма как да стане.

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/22f0e3bea33fd6745b5aea34be244cc3/stena_hol/

Прави ми впечатление че това пространство под етажерките с книгите което има това шперплат ли какво му се казва е преградата към стената. Но доста студено излъчва от него и трудно се стопля стаята.
Та идеята ми е да сложа на това пространство от вътрешната стена стириопор, мисля си че ще стане, гледам че не е много скъп и е дебел 4-5 см според мен са добре. Но той е чуплив и трябва да се покрие с нещо което да го предпазва и да е декоративно хубаво. С кафяв цвят наподобяващ дърво нещо. Предполагам стириопора ще го залепя с някакво лепило което после лесно да се махне и да несъсипе шперплата и върху него да лепна някакво фолио ли какво...
Така си мисля че ще стане ако знаете по-добър вариянт може да го видя.
Мерси

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Съвет за частична вътрешна изолация

Мнение от Trockenbauer » чет фев 10, 2011 5:28 am

petarv написа:Здравейте,
Става въпрос за панелен апартамент. Стената която е на снимката е външна, като няма външна изолация и външната мазилка е опадала в значителна степен. Знам че трябва да направя външна изолация ама сега в студа няма как да стане.

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/22f0e3bea33fd6745b5aea34be244cc3/stena_hol/

Прави ми впечатление че това пространство под етажерките с книгите което има това шперплат ли какво му се казва е преградата към стената. Но доста студено излъчва от него и трудно се стопля стаята.
Та идеята ми е да сложа на това пространство от вътрешната стена стириопор, мисля си че ще стане, гледам че не е много скъп и е дебел 4-5 см според мен са добре. Но той е чуплив и трябва да се покрие с нещо което да го предпазва и да е декоративно хубаво. С кафяв цвят наподобяващ дърво нещо. Предполагам стириопора ще го залепя с някакво лепило което после лесно да се махне и да несъсипе шперплата и върху него да лепна някакво фолио ли какво...
Така си мисля че ще стане ако знаете по-добър вариянт може да го видя.
Мерси
Здравей,
След полагането на стиропора/експандиран полистирен/се шпаклова с армираща мрежа и след това полагаш латекс,минерална мазилка или тапети.
А защо не се замислиш върху системите за сухо строителство/гипсокартон или гипсофазер-няма азбест в него!!!/
Направиш ли го в комбинация с минерална вата чисто и просто на пролет ще забравиш за външната топлоизолация повярвай.
Успех в начинанието.
Преди да си късате "майсторските"тапии 1-во ги заслужете. :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
brainpain
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт юли 31, 2012 11:09 pm

Re: Съвет за частична вътрешна изолация

Мнение от brainpain » вт юли 31, 2012 11:17 pm

petarv написа:Здравейте,
Става въпрос за панелен апартамент. Стената която е на снимката е външна, като няма външна изолация и външната мазилка е опадала в значителна степен. Знам че трябва да направя външна изолация ама сега в студа няма как да стане.

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/22f0e3bea33fd6745b5aea34be244cc3/stena_hol/

Прави ми впечатление че това пространство под етажерките с книгите което има това шперплат ли какво му се казва е преградата към стената. Но доста студено излъчва от него и трудно се стопля стаята.
Та идеята ми е да сложа на това пространство от вътрешната стена стириопор, мисля си че ще стане, гледам че не е много скъп и е дебел 4-5 см според мен са добре. Но той е чуплив и трябва да се покрие с нещо което да го предпазва и да е декоративно хубаво. С кафяв цвят наподобяващ дърво нещо. Предполагам стириопора ще го залепя с някакво лепило което после лесно да се махне и да несъсипе шперплата и върху него да лепна някакво фолио ли какво...
Така си мисля че ще стане ако знаете по-добър вариянт може да го видя.
Мерси
Здравей,

Това, което би било подходящо решение е слагане на стиропор, който да държи топлината, като в същото време той бива измазах, но само при правилно поставяне и закрепване към стената. Опитай се вътрешно да закрепиш положението до по топъл период, в който да сложиш външна изолация.

Каквото и да правиш, ще трябва да използваш стириопор, който може с латекс или друго да измажеш, най-малкото за да не ти се рони. Не използвай в никакъв случай нещо, което ще е трудно за демонтиране, особено когато си предвидил по-сериозни ремонти по самата стена. Временното решение ще е идеално на първо време и в перспектива после.

Успехи и от мен.

Потребителски аватар
dani_hristov
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: пон окт 01, 2012 6:40 pm

Мнение от dani_hristov » пон окт 01, 2012 6:49 pm

Аз си изолирах само външните страни с вътрешна изолация, сложих си хубава дограма и панелката ми стана топла, вече не са студени стените и да духа от дървената дограма. икономично е,защото няма нужда да изолираш вътрешна стена която комшията топли.

Отговори