Последователност при топлоизолация

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
koko_georgiev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб авг 27, 2011 9:56 pm

Последователност при топлоизолация

Мнение от koko_georgiev » съб авг 27, 2011 10:06 pm

Здравейте, прочетох доста форуми,но никъде не срещнах каква е правилната последователност ако искам да си направа цялостна вътрешна топлоизолация на усвоена тераса ( външна ще имам задължително) . Имам в предвид под, стени и таван. За подът съм взел фибран 8см, т.к. имам 12см денивелация и съм решил да си направя сух под с гипсфазер. За стените и тавана съм си взел каменна вата 5см. Информирах се как да си наредя гипсокартоните по стените, как да ги закрепя за тавана, за пода ми стана ясно как да го направя, НО не разбрах каква е правилната последователност . От къде да започна. Как е най-правилно. Аз си мисля че трябва първо стените да се направят и след това подът и таванът да ги затиснат. Но не съм сигурен дали мисля правилно. На пода ще имам терикот.

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » вт авг 30, 2011 3:41 pm

По принцип няма голямо значение, но тъй като ще правите сух под, добра практика е той да се допира до ограждащите стени ( обшивки ) , а не да се правят върху него. Имам предвид да направите първо стените, после тавана и най-накрая пода.

ПП

Само от любопитство, какви марки и видове точно сте си купили, тъй като има голямо разнообразие на материали?

Отговори