външна и вътрешна изолация на панелка с какви материали ?

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
terero
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт ное 20, 2012 1:25 pm

външна и вътрешна изолация на панелка с какви материали ?

Мнение от terero » вт ное 20, 2012 1:29 pm

Здравейте, живея в панелен блок, който е пуснат в експлоатация 2001г. поне нашия вход, проблема ми идва от това, че зимата е адски студ и топлината от вътре просто отива в атмосферата, най осезаемо е в една то спалните.
За спалнята : една от стените е между двата входа и фугата там е към 20-25 см. което според мен не позволява полагане на външна топло изолация, другата е от към стълбището 70% и 30% към фасадата на блока за, която мисля от вън някакси няма да е естетически добре за от към стълбите да се направи и третата стена е тази с прозореца, който 6 камерен профил с 4 сезонно стъкло, тя ще се изолира догодина от вън с 5 см. стиропор и ще се комбинира със съседите под и над мен, но ми се иска да си я изолирам и от вътре, накрая остава въпроса с тавана искам и на него да му сложа изолация.
Отоплението в стаята е с климатик и е постоянно климатика се включва отктомври и се спира към март месец.
Въпроса ми е каква би била най удачната вътрешна изолация, не искам да спестявам от пари за материали, а от пари за ел.енергия. Апартамента е в Бургас можеби има значение.
Поради факта, че не съм на ясно с Т.И искам съвет от специалисти каквито вярвам, че има тук !

Отговори