Имам проблем с изолацията. Моля ви за мнение.

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
Мира
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед дек 09, 2012 3:06 pm

Имам проблем с изолацията. Моля ви за мнение.

Мнение от Мира » нед дек 09, 2012 3:33 pm

Здравейте,
Тъй като ми трябва надеждно експертно мнение, а не познавам много майстори и не разбирам от строителство, реших да попитам тук.
Имам проблем с топлоизолацията. Апартамента ми е на първи етаж над магазин, но магазинът е необитаем и няма дори замазка и шпакловка вътре.
1. Влиза студ от пода - от ламинирания паркет. Предполагам, че причината от една страна е празното помещение отдолу и от друга - под ламината няма добра изолация. Също така духа от ъглите на пода - ъглите между пода и стените - особено от външните. Предполагам, че трябва да се махне паркета и да се сложи някакво покритие, вкл. до около 5-7 см по стените и след това пак да се нареди.
2. PVC дограмата също пропуска студен въздух. Тук предполагам че трябва да се сменят уплътненията, въпреки че аз слагах допълнителни гумени уплътнения до съществуващите. Другия вариант е да се смени дограмата. Дали има смисъл в това?
Отделно, дори повече отколкото от самите врати влиза студ от ъглите, където дограмата се съединява със стените. Предполагам, че не е направена изолация с пяна или нещо подобно.
Моля, ако имате опит в решаването на подобни проблеми, да ми препоръчате решение. А ако сте доволни от някой, който ви е направил такъв ремонт, също ще съм ви благодарна да ми препоръчате.

Предварително благодаря.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пон дек 10, 2012 10:27 pm

Вашите стени с гипскартон ли са направени или със замазка.

Потребителски аватар
Мира
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед дек 09, 2012 3:06 pm

Re:

Мнение от Мира » вт дек 11, 2012 12:05 pm

Има изолация от външната страна - гипскартон. А вътре в стаите е само замазка и шпакловка.

Потребителски аватар
Мира
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед дек 09, 2012 3:06 pm

Мнение от Мира » вт дек 11, 2012 12:21 pm

Не знам дали с парно (на газ) ще реша проблема. Защото сега се отоплявам на климатик и е възможно затова да не се затопля добре.
Но според мен пода ще си остане студен и с парно. Колкото и да затоплям сега с климатика, на около 50-70 см от пода е голям студ и става течение.

Потребителски аватар
Мира
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед дек 09, 2012 3:06 pm

Re:

Мнение от Мира » вт дек 11, 2012 10:59 pm

Мира написа:Има изолация от външната страна - гипскартон. А вътре в стаите е само замазка и шпакловка.
Отвън не е гипскартон, би трябвало да е стиропор или нещо подобно.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср дек 12, 2012 8:54 pm

За пода май единственото решение е да се изкърти старата замазка.Да се сложи фибран поне 2см и да се направи замазка поне 3см.За дограмата е добре да викнете фирмата,която е сложила.Предполагам,че като се прогони ще спре да духа през нея.

Потребителски аватар
Мира
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед дек 09, 2012 3:06 pm

Благодаря

Мнение от Мира » чет дек 13, 2012 12:21 pm

Много Ви благодаря :)

Отговори