Топлоизолиране на под / бетонна плоча

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
PavkataDDDD
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет дек 08, 2016 8:32 pm

Топлоизолиране на под / бетонна плоча

Мнение от PavkataDDDD » пон дек 12, 2016 6:36 pm

Здравейте всички,

Ще се радвам ако получа вашето мнение, както и препоръки за следната задача: Наемател съм на стая в общинско сграда в София област. Моето помещение е на последен втори етаж от два общо - от никъде нямам обитаеми помещения, като отдолу също е неизползващо се и неотопляемо помещение, плюс две външни стени. Поставил съм окачен таван за изолация, сменил съм дограмите и по натам ще направя и външна топлоизолация. В момента обаче трябва да се справя с пода, който представлява бетонна плоча покрита с балатум. По изисквания на ХЕИ/РЗИ не мога да поставя друго освен балатум или подобна настилка. Миналат година кондензът беше брутален и буквално течеше вода от стените - това го елиминирах с един влагоуловител (от който съм много доволен). Смених и отоплението от газова печка на климатик. Планът ми е следния:
1 - Да махна съществуващия балатум
2 - Да положа подложка за ламинат (най-дебелата възможна)
3 - Слагам OSB плоскости
4 - Балатум

Какво мислите за този подход? Някакви други по-добри решения? Нещо за което да внимавам?

Естествено трябва да стане бързо :) , защото не мога да държа затворено помещението. Желая да използвам и по-евтино решение Laie_67.gif , т.к. говорим за общински имот, който не е собствен и нещата са плаващи, ако мога така да го опиша.

Предварително благодаря за отделеното време и съвети!

Отговори