Топлоизолация на студен под при 1 етаж над празно помещение

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
ивчо
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед фев 03, 2019 5:56 pm

Топлоизолация на студен под при 1 етаж над празно помещение

Мнение от ивчо » нед фев 03, 2019 6:16 pm

Здравейте, живея на 1 жилищен етаж ,под мен е празно помещение под целият апартамент от години и така ще си остане, но подът ми е много студен зимата и сметките никак не са ми малки за 75 кв.м.,отоплявам се на газ. Искам да знам какво трябва да направя за да ми е по топъл пода, все пак и малко дете имам и иска да играе, без да променям нивата в апартамента защото е нов . Ако сложа XPS- фибран 5 см. на тавана на помещението отдолу ще има ли ефект? Има ли други варианти ?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед фев 03, 2019 9:09 pm

Във Вашият случай, по-добър вариант няма. Това, което сте намислил е възможно най-доброто решение. Важното е да успеете да налепите колкото се може по-плътно изолацията, за да няма пролуки през които да минава студения въздух, че тогава резултата ще е много слаб.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ивчо
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед фев 03, 2019 5:56 pm

Мнение от ивчо » нед фев 24, 2019 7:27 pm

Благодаря, ще опитам. Неприятно защото инвестицията си е моя и се надявам да има ефект...

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед фев 24, 2019 10:10 pm

Да, неприятно е, че се харчат пари, но ако изпълните условията за поставяне на изолация \"както пише по дебелите книги\", \"неприятната инвестиция\" си струва и ще \"се отблагодари\".
Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Mi Ra
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет дек 01, 2022 7:28 pm

Re: Топлоизолация на студен под при 1 етаж над празно помещение

Мнение от Mi Ra » чет дек 01, 2022 7:57 pm

Здравейте,
Подобен случай.
Търся вариант за топлоизолация на таван на мазе. В момента се моткат някакви кабели директно под замазката на тавана. Така е решено осветлението, има и едно табло, ключове, контакти.
Като цяло доколкото разбирам, ще трябва да викаме електротехник и после xps вариант ли е?
Стените ще останат нещо като термомост за тази плоча, доколкото разбирам. Едната е външна и става въпрос за таван около 20 квадрата грубо. Все пак предполагам, че ще има полза от упражнението?

Отговори