Проблем с голяма влага в изолиран апартамент

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
svetlozar999
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 27, 2020 6:45 pm

Проблем с голяма влага в изолиран апартамент

Мнение от svetlozar999 » нед дек 27, 2020 6:56 pm

Здравейте, имам голям проблем с влагата в апартамента в който живея. Панелен е, втори етаж с троен стъклопакет, с 5 сантиметра фибран отвън. Влагата е толкова голяма, че фазерите по мебелите отзад мухлясват. Но по стените няма мухъл, просто са студени. Проветрява се, отоплява се постоянно с климатици но влага има. Въпроса ми е, ако сложа каменна вата отвътре ще реша ли проблема или ще го задълбоча. И ако не, какво може да ми реши проблема освен токов влагоавсорбатор?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Проблем с голяма влага в изолиран апартамент

Мнение от tmilanov » нед дек 27, 2020 10:58 pm

Да, изолацията и отвътре ще помогне, но няма да спре окончателно влагата. Овлажняването на стаите е поради липса на циркулация на въздух. Циркулирането се получава благодарение на преместването на топлия и студения въздух постоянно. Съгласно законите на физиката топлия въздух е по-лек от студения и има постоянно движение на въздуха, което е неуловимо за нас, но спомага за обезвлажняването на мебелите.
С поставянето на изолация и отвътре, панелната стена ще се превърне във вид на "сандвич" и самата стена няма да е толкова студена, че да прави конденз, но все пак ще остане някаква разлика (колкото и да е малка) между температурата отвън и температурата на въздуха отвътре.
Вероятно ще се опитате да ме "оборите" с аргумента, че климатиците работят постоянно. Дори и да е така климатиците подгряват предимно горния слой на въздуха в стаята и резултата е, че на главата Ви е топло, а на краката - студено. И понеже климатиците подгряват горния - топлия въздух при тях го няма ефекта от циркулирането на възгуха в помещенията. Ето, поради тази причина основно го имате проблема с конденза.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
svetlozar999
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 27, 2020 6:45 pm

Re: Проблем с голяма влага в изолиран апартамент

Мнение от svetlozar999 » нед дек 27, 2020 11:09 pm

Не, напротив няма да Ви оборвам, дори благодаря за мнението, но се притеснявам,че ако сложа такава изолация може да се получи влага във вече изолираните стени и да има обратен ефект. Не споменах по-горе, на на една от студената стена реших да залепя зад гардероба ( който е на половината стена и не се вижда зад нея) 1см стиропор. След залепянето по пода се появи не влага а направо вода и то няколкото дена поред докато не го махнах. Такава разлика породи този стиропор.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Проблем с голяма влага в изолиран апартамент

Мнение от tmilanov » пон дек 28, 2020 10:04 pm

Има още една особеност, която съм забравил да Ви споделя, т.е. не е една, а няколко. Мебелите, които са "прилепени" плътно до външни стени правят "завет" и зад тях няма никаква циркулация на въздуха, който пък от своя страна извършва вентилация между (в случая) гардероба и стената. Тази зима ще трябва да я преживеете и през топлите месеци да извършите ремонта, само че е желателно да преместите гардероба по-напред, а отзад да можете да включите печка-духалка за да "върти въздуха зад гардероба. През лятото, когато започнете ремонта ще трябва да премахнете мухъла от стената с препарат "Savo", като искам да Ви предупредя, че това премахване на мухъла е само на повърхностния слой. Мухълът е много коварен и дълбоко проникващ. Едва след като сте го премахнали в топлото и сухо време ще налепите изолацията - стиропор (но не по-малко от 2 см), фибран или вата. Сега през зимата стената вече е образувала конденз поела е огромно количество влага и ще се получи обратен ефект (както Вие самият споделихте). Когато решите да купувате изолация първо Ви пожелавам да попаднете на достатъчно компетентен продавач-консултант, защото от него зависи дали ще Ви предложи правилната изолация. Коефициента на топлопроводимост (изолация) се бележи с гръцката буква " λ " (ламбда или ланда). Колкото числото е по-голямо (става дума за 0,25 - 0,38, а може и повече) толкова повече ще се намали температурната разлика между атмосферата и жилището или иначе казано: "отвън и отвътре".
Всичко това го споделям благодарение на опита, който научих по трудния начин чрез проба - грешка.
Желая Ви успех и весело посрещане на Новата година!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
jaksonflixsss
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет яну 07, 2022 4:34 pm

Re: Проблем с голяма влага в изолиран апартамент

Мнение от jaksonflixsss » пон яну 24, 2022 10:46 am

tmilanov написа:
пон дек 28, 2020 10:04 pm
Има още една особеност, която съм забравил да Ви споделя, т.е. не е една, а няколко. Мебелите, които са "прилепени" плътно до външни стени правят "завет" и зад тях няма никаква циркулация на въздуха, който пък от своя страна извършва вентилация между (в случая) гардероба и стената. Тази зима ще трябва да я преживеете и през топлите месеци да извършите ремонта, само че е желателно да преместите гардероба по-напред, а отзад да можете да включите печка-духалка за да "върти въздуха зад гардероба. През лятото, когато започнете ремонта ще трябва да премахнете мухъла от стената с препарат "Savo", като искам да Ви предупредя, че това премахване на мухъла е само на повърхностния слой. Мухълът е много коварен и дълбоко проникващ. Едва след като сте го премахнали в топлото и сухо време ще налепите изолацията - стиропор (но не по-малко от 2 см), фибран или вата. Сега през зимата стената вече е образувала конденз поела е огромно количество влага и ще се получи обратен ефект (както Вие самият споделихте). Когато решите да купувате изолация първо Ви пожелавам да попаднете на достатъчно компетентен продавач-консултант, защото от него зависи дали ще Ви предложи правилната изолация. Коефициента на топлопроводимост (изолация) се бележи с гръцката буква " λ " (ламбда или ланда). Колкото числото е по-голямо (става дума за 0,25 - 0,38, а може и повече) толкова повече ще се намали температурната разлика между атмосферата и жилището или иначе казано: "отвън и отвътре".
Всичко това го споделям благодарение на опита, който научих по трудния начин чрез проба - грешка.
Желая Ви успех и весело посрещане на Новата година!
Yeah I'm wondering this too. Trying to export a map.

https://ativadors.com/spotify-crackeado/

Потребителски аватар
joropetkov93
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср мар 09, 2022 9:59 pm

Re: Проблем с голяма влага в изолиран апартамент

Мнение от joropetkov93 » ср мар 09, 2022 10:04 pm

При панелна сграда имахме същия проблем вкъщи. Баща ми навремето какво ли не пробва, с какво ли не пръска - много влага и мухъл избиваше. Имахме външна изолация. Решението беше, когато сложихме и вътрешна изолация + климатик. От тогава не сме иамли проблеми с влага и мухъл. Съмнява ме дали под вътрешната изолация има натрупал се, но поне до нов ремонт няма как да размерем. Аз поне бях доволен от резултата на вътрешанта изолация.

Отговори