Подова топлоизолация

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
r_nachev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет яну 25, 2008 4:13 pm

Подова топлоизолация

Мнение от r_nachev » пет яну 25, 2008 4:22 pm

Здравейте на всички във форума. Имам един вапрос кам хората с опит в правенето на топлоизолации. Апартаментът ми се намира над мазите. Мисля да слагам ламиниран паркет и ме интересува каква изолация да си сложа под него. Първо си мислех да сложа фибран, отгоре замаска и след това паркетът. Жъзможно ли е , ако използван фибран с по - голяма плътност да наредя ламината напрово върху него и ако е възмойно моля да ми препоръчате какъж точно да използвам.

Потребителски аватар
misiamoiatdom
специалист
Мнения: 18
Регистриран: вт дек 04, 2007 11:39 am

Мнение от misiamoiatdom » пет яну 25, 2008 8:07 pm

Гледайте Предаване 22. Изграждане на сух под е едно добро решение.
Лесно е, когато знаеш...

Потребителски аватар
dimizano
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср мар 19, 2008 10:33 am

Мнение от dimizano » ср мар 19, 2008 10:36 am

здравей аз по същия начин го направих но направих замаска с мрежа и след това сложих ламината има голям ефект успех :D
da be da

Потребителски аватар
potrybitel
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед авг 04, 2013 5:34 pm

Мнение от potrybitel » нед авг 04, 2013 5:39 pm

Привет,

какво решение бихте дали ако височината на помещението в панелното жилище не позволява сух под и въобще толкова дебели изолационни материали ( под 2,5 метра от подова до таванна плоча ) . Иначе пак става дума за първи етаж, над мазетата.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Строителни услуги

Мнение от ANGELI » нед авг 04, 2013 7:45 pm

Имате височина от 2,50м и не позволява,вие колко искате да вдигате 0,40м,1м замазка ::-k:
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
potrybitel
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед авг 04, 2013 5:34 pm

Re: Строителни услуги

Мнение от potrybitel » пон авг 05, 2013 8:15 am

ANGELI написа:Имате височина от 2,50м и не позволява,вие колко искате да вдигате 0,40м,1м замазка ::-k:
Имам предвид, че дори в момента като се повдигна на пръсти пипам тавана, а стъпвам на голия бетон. При всички положения вече ми е ниско , а само фибранът е 20мм (най-тънкия). Въпросът ми е по-скоро нормална ли е тази ситуация и кой какво е/не е направил, т.е. идеи за приемливи компромиси, предполагам.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Строителни услуги

Мнение от ANGELI » пон авг 05, 2013 1:47 pm

Ако е проблем да се направи изолация от 2см. и после картон също 2см.не го правете,направете само една саморазливна замазка и после ламинат или каквото пожелаете ако има възможност сложете изолация под плочата.имаме две такива изпълнения ефекта за изолация е същият.
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Потребителски аватар
potrybitel
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед авг 04, 2013 5:34 pm

Re: Строителни услуги

Мнение от potrybitel » вт авг 06, 2013 2:14 pm

ANGELI написа:Ако е проблем да се направи изолация от 2см. и после картон също 2см.не го правете,направете само една саморазливна замазка и после ламинат или каквото пожелаете ако има възможност сложете изолация под плочата.имаме две такива изпълнения ефекта за изолация е същият.
И аз това си помислих, да се изолира отдолу, но там е сложно в момента... както и да е, засега ще направя саморазливна замазка -> 5мм xps подложка -> ламинат. Благодаря ви!

Отговори