КАКВО ДАПРАВЯ СЪС ВЪТРЕШНАТА ИЗОЛАЦИЯ ОТ СЕРОПОР

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
mityo79
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср фев 11, 2009 9:07 am

КАКВО ДАПРАВЯ СЪС ВЪТРЕШНАТА ИЗОЛАЦИЯ ОТ СЕРОПОР

Мнение от mityo79 » пет фев 13, 2009 9:41 am

здравейте тук срещам много съвети за вътрешна изолация на апартамен тоот вата и гипскартон която можеби е запредпочитане пред тази със стеропор обаче аз вече започнах да изолирам външните стени и таван със стеропор и спрях защото ми казаха а и прочетох че със него се получава голяма влага и мухъл посъветвайте ме какво да правя тавана съм решил данего развалям но за стените се колебая моля дайте вашето мнение и опит за да реша какво даправя БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
колкото повече знае човек толкова по добре

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пет фев 13, 2009 10:38 am

Дали с вата или със стеропор ако имаш Алуминиева или ПВЦ дограма също може да ти се получи голям конденз. Нужна ти е по мое мнение вътрешна вентилация която да пускаш когато ти се вдигне нивото на влажност във въздуха. Така е ватата е за предпочитане пред стеропора. Ще следя темата с интерес и мен ме чака същото много скоро.

Потребителски аватар
mityo79
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср фев 11, 2009 9:07 am

Мнение от mityo79 » пет фев 13, 2009 9:45 pm

добре а ка да разбера каква е влажноста на въздуха а ако ползвам влагоабсорбатор
Изображение
колкото повече знае човек толкова по добре

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет фев 13, 2009 9:55 pm

Изображение
Слагай спокойно само трябва да проветряваш или влогоуловител.Иначе в моя апартамент сложих фибран на пода ,стените и тавана и засега нямам нито мухъл и без да отоплявам имам към 18градуса в апартамента.

Потребителски аватар
mityo79
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср фев 11, 2009 9:07 am

Мнение от mityo79 » нед фев 15, 2009 9:02 am

:wink: :wink: :wink: бях се притеснил силно отизолацията която съм сложил дори бях готов да я махна тази настената само но ще продължавам напред с ремонта и каквото стане дано да нямам влага или поне да е малка жилището ми е тухлено назнам това дали е предпоставка за по малко мухъл ::-k:
благодаря ти за куража който ми даваш :wink: ще направя всичко възможно да имам добра вентилация или влагоуловител или розетка на комина може и вентилаторче да сложа
колкото повече знае човек толкова по добре

Потребителски аватар
bibiqn
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: нед яну 20, 2008 2:16 pm

Мнение от bibiqn » нед фев 15, 2009 11:19 am

Изображение 3см.епс

Изображение
Не се притеснявай слагай.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед фев 15, 2009 6:26 pm

rumen_iankov написа:Изображение
Слагай спокойно само трябва да проветряваш или влогоуловител.Иначе в моя апартамент сложих фибран на пода ,стените и тавана и засега нямам нито мухъл и без да отоплявам имам към 18градуса в апартамента.
Румене, това не е ли XPS, дето си го сложил на тавана? Тези плоскости няма ли съвсем да запушат тавана и да няма никакво дишане?

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » нед фев 15, 2009 9:10 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Това правих в къщи.Изолация на пода,на стените и на тавана с фибран 2см.Също имам и външна изолация от 5см стадиопор.Засега нямам мухъл.Единствено имам леко влага около прозореца и то защото не ми остана време да залепя 5 плочки от външната страна на перваза и от там ми се просмука вода.Не налагам мое мнение ,кой как иска да си го направи в тях,но аз съм доволен от тази изолация. :D

Потребителски аватар
mityo79
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср фев 11, 2009 9:07 am

Мнение от mityo79 » вт фев 17, 2009 7:49 am

кога си я прави изолацията колко време е минало искам дакажа тествана ли е достатъчно :wink:
колкото повече знае човек толкова по добре

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » вт фев 17, 2009 11:03 am

То на снимките има дата около Август.И се отоплявам с климатик. :D

Потребителски аватар
mityo79
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср фев 11, 2009 9:07 am

Мнение от mityo79 » ср фев 18, 2009 9:01 am

има дата на снимката но ми е нужва лупа :shock: :shock: :shock: :lol:
колкото повече знае човек толкова по добре

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет фев 19, 2009 2:45 pm

Ето една снимка на завърщено
Изображение

Потребителски аватар
mityo79
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср фев 11, 2009 9:07 am

Мнение от mityo79 » ср мар 04, 2009 9:15 am

:applause: :applause: :applause: :applause: браво станало е много добре и цветовете са хубави наситени както и като дизайн ти изцяло ли си направил стаята със изолация или без вътрешните стени
колкото повече знае човек толкова по добре

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср мар 04, 2009 10:17 am

Стаите са целите опаковани с фибран 2см.На пода имам към 5см фибран ,на стените включително вътрешните и на тавана имам 2см . :D

Потребителски аватар
mihovsky
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет мар 19, 2009 11:11 am

Мнение от mihovsky » чет мар 19, 2009 11:18 am

Здравейте,
имам нова къща, построена с тухли четворки. моята идея е от вътре да положа 2 см XPS (фибран) залепен "на топки" директно върху тухлите. По този начин ще спестя от мазилка и ще изправя стените. Същата процедура съм предвидил и за тавана и пода. Отвън мисля да облицовам с EPS (стиропор) 4-5 см. Каво мислят участниците във форума относно такава "щура" идея? Виждали ли сте такова изпълнение и дали бих имал проблеми с конденза?

Отговори