Мухъл и струйки вода?Помогнете,моля!!!

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
alexiev
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет ное 28, 2008 12:58 pm

Мухъл и струйки вода?Помогнете,моля!!!

Мнение от alexiev » чет мар 19, 2009 1:41 am

Здравейте,
Имам проблем с апартамент намиращ се на последния етаж,тухлена сграда,дебелена на стените ококо 27 сантиметра,външмата мазилка е със слюда,няма излолация.Дървена добре уплътнена дограма.Стаята,която има външна стена се отоплява с климатик,не е инвертор,нов модел на SAMSUNG,пуска се главно вечер.Зимата се получава мухъл в стаята на външната стена както и има следи по стените като от струйки вода,който въпреки затоплянето не съхнат.Имах съмнения ,че е проблем с покрива,но все повече почвам да мисля,че е влага.Възможно ли е при отопление с климатик да се получава влага и какъв е изхода?Влагата е само по стената не по тавана.Дали би изчезнала ако се направи вътрешна излолация и въобще виждате ли изход?Четох във форума,че при вътрешна излолация влагата остава между стените и изолацията и било по лошо.Междудругото преди се отоплявахме с акумулираща печка и положението беше същото,тя поне би трябвало да суши въздуха,но мухала си беше налице.Помогнете.че направо не се търпи:(

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пет мар 20, 2009 7:33 am

Аз не съм специалист, но твоят проблем май е от най-често срещаните. След като не отопляваш постоянно стаята - стените са остават студени. Вечер като пуснеш климатика и си легнеш цялата влага, която е във въздуха и от дишането през ноща се полепва по стените. Там кондензира срещайки по-студена повърхност. Нека специалистите във форума да кажат как би могло да се реши този ужасен проблем освен с постоянно затопляне на въздуха и по-често проветряване. За да няма кондез влагата трябва да се изведе от помещението.

Потребителски аватар
топло
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср мар 11, 2009 1:36 pm

Мнение от топло » съб мар 21, 2009 6:14 pm

Най-вероятно Prodi е прав. Проблемът, който описвате се дължи на липсата на външна топлоизолация. Когато външните стени не са изолирани, те остават студени, влагата от въздуха кондензира в/у тях и предизвиква редица проблеми: конденз последван от появата на мухъл и тн.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб мар 21, 2009 6:24 pm

Направи си вътрешна изолация на тази стена и ще си решиш проблема.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб мар 21, 2009 7:56 pm

И аз бих те посъветвал да направиш вътрешна изолация. Сложи поне 5 см каменна вата зад гипскартона. Все пак и гипскартона ще помогне малко за влагата - нали поема част когато е излишна и след това я отдава. По прозорцит е 100% пак ще имаш кондез, но той с проветряване се оправя. Успех!

Потребителски аватар
vasko35
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: ср апр 08, 2009 3:43 pm

Мнение от vasko35 » съб апр 11, 2009 6:55 pm

Нека си направи външна топлоизолация - няма лошо. Но със сигурност ще мухляса още повече. Според мене проблема му е като при новите ПВС и алуминиеви дограми, с които се запечатваме. Само един пример: тази зима реших да облепя всички прозорци с тиксо на старата дървена дограма на леля ми. Веднага се появи конденз по стъклата. Познат проблем. Веднага махнах тиксото от всички крила, с изключение на едно, което е до леглото й, за да не й духа. Ако ги бях оставил залепени, със сигурност след седмица щеше да има мухъл.

Потребителски аватар
Toni0865
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 29, 2009 10:27 pm

Мнение от Toni0865 » нед апр 26, 2009 3:05 pm

Има вътрешна изолация 5см и външна 5см и проблема си остава ,какво да се направи

Потребителски аватар
Петя Даркева
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юни 23, 2009 10:00 am

ужас-Мухъл

Мнение от Петя Даркева » вт юни 23, 2009 10:13 am

Привет на всички :D аз съм поредния човек сблъскал се с ужаса наречен МУХЪЛ.Проблемът при нас е,че сме на 1вия етаж и между двата панелни входа има фуга,от която влиза влага в едната стая.Какво ли не опитвахме-то не беше водно стъкло,то не беше специална боя против мухъл и нищо.Затова въпросът ми към вас е-как може да се изолира стената от към фугата,за да се избегне появата на нов мухъл ::-k: и изобщо има ли такъв начин? :help: :?:


Благодаря ви предварително за отделеното време и внимание.

С уважение:Петя Даркева

Потребителски аватар
ivalin
начинаещ
Мнения: 24
Регистриран: пон ное 24, 2008 10:49 pm

Re: ужас-Мухъл

Мнение от ivalin » пет юни 26, 2009 12:45 am

Петя Даркева написа:Привет на всички :D аз съм поредния човек сблъскал се с ужаса наречен МУХЪЛ.Проблемът при нас е,че сме на 1вия етаж и между двата панелни входа има фуга,от която влиза влага в едната стая.Какво ли не опитвахме-то не беше водно стъкло,то не беше специална боя против мухъл и нищо.Затова въпросът ми към вас е-как може да се изолира стената от към фугата,за да се избегне появата на нов мухъл ::-k: и изобщо има ли такъв начин? :help: :?:


Благодаря ви предварително за отделеното време и внимание.

С уважение:Петя Даркева
:](*,): Здравейте и аз съм потърпевш от тази напаст наречена мухал и стигнах до извода, че е рожба на мизерията и икономията в пълния смисъл на думата!!! :thumbup: Моя съвет към Петя е опитайте с принципа на Сталин :wink: "Есть народа - есть проблема, нет народа - нет проблема!" - нещо такова май беше... :mhihi: Ликвидирайте фугата, в нея да няма течение и влага, т.е. практически я зазидвате и отгоре задължително да не влиза вода и давам 100% гаранция, че проблемите ще изчезнат. Ако имате възможност, махнете нещата, с които сте запечатвали стената от вътре, за да й дадете реална възможност да диша. И не на последно място погрижете се за отдушник чрез, който допълнително да се проветрява и да диша помещението, когато има нужда, а това ще разберете с поставянето на влагомер в стаята и съответно по-честото му наблюдаване. Целта е да не се надхвърлят допустимите стойности на влажност. ::-k:
Надявам се да съм ви бил полезен, но ако имате повече въпроси питайте... Успех!
П.П. В борбата с това отвартително нещастие, т. нар. "мухал" трябва да сме преди всичко задружни и единни и най-вече да си помагаме, кой с каквото може!!! :pupspruegel:

Потребителски аватар
alpist
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: чет юли 16, 2009 9:18 pm

Мнение от alpist » съб юли 18, 2009 12:52 am

Преди години може би 15 и нагоре , нямаше мухъл , конденз ,дограми затварящи се херметично , имаше топло , ефтин ток , дървата без пари ...

Дали пък отговора не е някъде по средата ?

Преди: " много топло" -ефтино парно, проветряване- добро, скапани дограми

Сега :" топло няма" - скъпо парно , проветряване -лошо, близко до нула с цел запазване на топлина .

Резултатът : влага ,кошмар наречен мухал

п.с. черния мухъл отделя спори, които са канцерогенни ....

Спасението е някъде по средата:

Топлоизолация и хидроизолация отвън - по дълъг живот на сграда
Вентилация на помещението- повече кислород , повече живот
Отопление -осигуряващо конфорт
Всеки знае що е... http://www.topaldom.com

Потребителски аватар
ivalin
начинаещ
Мнения: 24
Регистриран: пон ное 24, 2008 10:49 pm

Мнение от ivalin » пет авг 14, 2009 12:29 pm

alpist, това е най-доброто мнение по проблема и най-много се доближава до истината, ако не трябва да бъдем крайни. От тук нататък всеки може да си направи конкретни изводи в зависимост от личната специфика на проблема, финасови възможности и най-вече разбирания. :thumbup:

Отговори