Топлоизолация TIVIT

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
kaktys
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб май 02, 2009 12:56 pm

Топлоизолация TIVIT

Мнение от kaktys » съб май 02, 2009 3:44 pm

privet na vsichki.Moje li niakoi da mi kaje dali e chyval i vijdal TIVIT toploizolacia na osnovata na penobeton.Niakakvi komentari za koeto vi blagodaria predvaritelno.

mod edit: Пишете на кирилица!

Потребителски аватар
peter
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб май 09, 2009 11:14 am

Мнение от peter » съб май 09, 2009 11:43 am

Здравейте,
Използвах ТИВИТ за замазка наскоро и мисля че е много добро решение за много неща.
Най-вече всичко става в един процес - топлоизолация и замазка.
Там където има опасност да се мокри обаче е добре да се хидро-изолира, защото материала е хигроскопичен.
В банята и тоалетната аз използвах Aquamat ( май беше на ISOMAT от Практикер), a на балконите - по съвет на един "guru" на хидроизолациите сложих битумна изолация (май ЕЛАСТА) на isomax. Голямо хлепане беше, дано да е оправдано.
ТИВИТА обаче се бърка трудно, ако си го слагаш сам. Аз го бърках в един варел срязан на половина по една торба. Първо с бормашина (трябва да е мощна) и бъркалка, после със строителен миксер което е много по-добре. Фирмата дава и машина за бъркане под наем - и това го правих - с двама общи работници. С машината можеш да бъркаш повече от една торба.
Бъркането обаче си е особен момент, защото топчетата стиропор като ги духне вятъра...
Между другото - останаха ми няколко торби, които в момента само ми заемат място в мазето и ако иската де пробвате мога да ви дам. Живея в (София - с.Герман)
Поздрави.

Отговори