необясним конденз

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
gbmolina
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт яну 04, 2011 7:14 pm

необясним конденз

Мнение от gbmolina » вт яну 04, 2011 7:22 pm

здравейте, имам следния проблем: спалня на която 3 от стените са външни, има топлоизолация поставена отвън навсякъде, спалнята има обща стена с баня, която си има външен голям прозорец който засмуква всичкита влага след къпане и лятото седи нон стоп отворен. покрай големите студове се появи теч в противоположния на банята ъгъл, направо си капе вода от ъгъла на тавана а там няма водостоци, в и к тръби или какъвто и да ебило източник на вода. дограмата е ПВЦ, качествена. някаква идея какво може да причинява това? отвън няма никакви петна, видимо всичко си е ок. в апартамента над мен (който е необитаем) няма проблем, проверено е.
вижте приложената снимка:

мерси предварително
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » вт яну 04, 2011 7:34 pm

Щом горният апартамент е необитаем, следователно е неотопляем, следователно плочата е студена. При вас като се топли и кондензира горе в ъгъла. Трябва да се проветрява повече. Добрата дограма запазва топлината, но и влагата.
Това е според мен ::-k:

Потребителски аватар
gbmolina
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт яну 04, 2011 7:14 pm

Мнение от gbmolina » вт яну 04, 2011 8:15 pm

palio написа:Щом горният апартамент е необитаем, следователно е неотопляем, следователно плочата е студена. При вас като се топли и кондензира горе в ъгъла. Трябва да се проветрява повече. Добрата дограма запазва топлината, но и влагата.
Това е според мен ::-k:
хм, мерси за отоговора, въпроса е какворпавя при това положение аз....? влагоуловител? клапи?

Отговори