пода на банята

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
kabel4e
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет сеп 11, 2008 5:56 pm

Мнение от kabel4e » чет окт 02, 2008 7:29 pm

Здравейте на всички. Да се похваля как реших проблема с плочките. Звънях на ISOMAT и след техния съвет ги намазах с PS-21 на две ръце. Днес измих банята и проблема ми изчезна. Вече няма просмукване на вода в плочките. Просто перфектен резултат. Цената на 1л. е само 11.30лв., а от литъра остана около 1/3. Намазал съм 15кв. на две ръце.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » чет окт 02, 2008 9:59 pm

kabel4e написа:Здравейте на всички. Да се похваля как реших проблема с плочките. Звънях на ISOMAT и след техния съвет ги намазах с PS-21 на две ръце. Днес измих банята и проблема ми изчезна. Вече няма просмукване на вода в плочките. Просто перфектен резултат. Цената на 1л. е само 11.30лв., а от литъра остана около 1/3. Намазал съм 15кв. на две ръце.
Браво! Решил си проблема по възможно най-безболезнения начин.

Потребителски аватар
xtreme
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пет сеп 12, 2008 4:26 pm

Мнение от xtreme » нед окт 12, 2008 3:05 pm

kabel4e написа:Здравейте на всички. Да се похваля как реших проблема с плочките. Звънях на ISOMAT и след техния съвет ги намазах с PS-21 на две ръце. Днес измих банята и проблема ми изчезна. Вече няма просмукване на вода в плочките. Просто перфектен резултат. Цената на 1л. е само 11.30лв., а от литъра остана около 1/3. Намазал съм 15кв. на две ръце.
браво колега. След толкова тичане по фирми най-после си решил проблема и то доста бързо! :D

Потребителски аватар
пеню
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет ное 13, 2008 12:37 am

Мнение от пеню » чет ное 13, 2008 1:14 am

Плочките са некачествени приятелю.Не искам да те натъжавам но ти предстои да повториш всичко отначало.Но в следната последователност:1.Ако плочките са залепени здраво,положи върху тях добра хидроизолация,като спазваш УКЗАНИЯТА НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ.Препоручвам "АРДЕКС"или"ТЕХНОКОЛА"Малко е скъпо,но само това е пътя.След това купи нови плочки.Не е патриотично, но български не купувай.Цена под 30 лв м2 говори за съмнително качество.Ако парите не стигат,не купувай фризове и декорни плочки,които освен че са кичозни, струват обикновено колкото основните плочки.Препоръчвам "ЕЛЕ","ТОП ГРУП","ХИКОВИ","МАРТИНЕЛИ".Лепилото може да е българско, но да е за лепене върху плочки.Фугата трябва да е най-малко 2 мм и да е положена плътно,без пропуски.Има специализирани инструменти.Ако вземеш лепило и фуга от "ТЕХНОКОЛА"няма да сгрешиш.И най-важното.Не слушай съветите на "майстори".Виж машините и уредите с които работят,търси препоръки,покажи им инструкциите написани на опаковките на материалите и ако са съгласни да работят по тях мисля,че тогава твоите проблеми ще се решат.Пеню Пенев

Потребителски аватар
пеню
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет ное 13, 2008 12:37 am

Мнение от пеню » чет ное 13, 2008 1:23 am

Пропуснах да ти кажа ,да препишеш съвета ми,защото това с "ИЗОМАКС" е временно,след време влагата ще се появи пак.Тя ще започне да отлепва плочките и тогава ще трябва да ги отлепиш и да започнеш отначало.И още:таванът на съседа под теб ще ев подпухнал от влага.Извинявай,ако това ти звучи много апокалиптично.

Потребителски аватар
idoll
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед сеп 13, 2009 10:31 pm

същия проблем

Мнение от idoll » нед сеп 13, 2009 10:55 pm

здравейте,и аз съм от набуталите се със същия модел плочки!!!
имам абсолютно същия проблем.
колега кажи какво е положението сега,почти година по късно?
пред голяма дилема съм-къртене или ......изомат ?

Потребителски аватар
kabel4e
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: чет сеп 11, 2008 5:56 pm

Мнение от kabel4e » нед окт 18, 2009 6:24 pm

Откакто съм намазал плочките с препарата на изомат досега нямам никакви проблеми. Банята се ползва доста ефективно и всичко е наред.

Потребителски аватар
nx1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет яну 28, 2010 1:23 pm

Мнение от nx1 » чет яну 28, 2010 1:42 pm

kabel4e аз съм с абсолютно същия проблем (само цвета на плочките ми е друг) за сега не съм ползвал банята по предназначение и не мога да кажа дали имам подобен проблем и по стените, но по пода около фугите се почвяват същото просмукване. Яд ме е че ме е съветваха приятели да си взема няква спецялна фуга, а аз спестих време и си взех аквастатичната фуга на церазит, при това малко позастояла в магазина. Предполагам и се надявам че проблема е основно от фугата и частично от плочката. Видно е че фугата просмуква и вероятно вкарва вода под ръба на плочката, където глазурата за съжаление на места не е много качествена или изобщо я няма защото се разчита че фугата ще спре водата да ама не!

Моля те kabel4e кажи какво е положението при теб сега? Мога ли да разчитам на PS-21? И кaк го нанесе, по фугите или навсякъде? Чудя се дали да мина и стените профилактично?

Потребителски аватар
boreto
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пон мар 21, 2011 10:12 am

Мнение от boreto » чет мар 31, 2011 10:35 am

Имам направени 2 бани от същият модел плочки и нямам проблеми ,та сега когато чета темата ми се струва да неби случайно да сте пробили някоя водопроводна тръба при киченето на банята с аксесоарите и от там водата си поправя път и да избива,защото от снимката на стенната плочка виждам че водата избиваот ватре навън .Фугирал съм ги с фуга на боро

Потребителски аватар
dpp
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет яну 07, 2011 10:47 am

Мнение от dpp » пет апр 08, 2011 4:28 pm

С жена ми харесахме подобни, май пак са на КАЙ. Сега съм в дилема. Плочките са с цветя, леко лилавеещи. Но мился че са същия модел на КАЙ..Дали да рискувам е въпроса или да търся други варианти.. :(

Потребителски аватар
boreto
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пон мар 21, 2011 10:12 am

Мнение от boreto » пет апр 08, 2011 10:10 pm

Днес правих една кухня с гранитогрес 60/30 с плочки на KAI много криви но ги догодих не те съветвам лоши коментари от колеги навсякаде за KAI виш някой друг модел за два лева няма смисъл да се рискува

Потребителски аватар
ralitsa
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед сеп 11, 2011 4:48 pm

Мнение от ralitsa » нед сеп 11, 2011 5:04 pm

Здравейте, и ние имаме същия проблем. Купихме плочки на Каи груп - абсолютен болук!!!
Съжалявам, не не съм се поинтересувала преди да ги купим и залепим в банята, но не съм предполагала, че може да съществува подобно нещо! От фирмата предложиха да намажем фугите с някакъв продукт на силиконова основа и да видим дали ще се реши проблемът.
И да - имали проблем с плочите, но технологията на производство е променена и вече всичко е наред. Но аз питам защо след като го знаят този проблем не са изтеглили от пазара некачествената си продукция??? Като чета по форумите и тук и на други места проблемът съществува не от ден или два, а от години!!!

Потребителски аватар
Чоко
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед май 29, 2016 2:36 pm

Мнение от Чоко » нед май 29, 2016 2:49 pm

Интересно каква е ситуацията към момента за плочките от този производител и дали в търговските вериги не се намират подобни партиди.

Отговори