Ново строителство - ПОМОЩ - ВЛАГА

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Ново строителство - ПОМОЩ - ВЛАГА

Мнение от ivapavlova » нед фев 10, 2013 6:05 pm

Здравейте! Преди два месеца с приятеля ми предприехме сериозна крачка и си закупихме жилище. Апартамента е ново строителство, разчупен ( мезонет) направо се влюбихме. При последното ми посещение прреди седмица обаче останах потресена. Първото ниво на апартамента е едно голямо помещение (дневна с кухненски ъгъл) пред което по протежението му има голяма, дълга тераса. Стената, която разделя дневната от терасата беше мокра и напукана (около 50 см от пода нагоре), мазилката се беше надула като мекица. На какво може да се дължи това, данеби плочките на терасата да пропускат вода от снеготопенето. Странното е че на същия този етаж има циментови стълби които също са влажни... От къде идва тая влага... Докъто съберем пари за обзавеждане всичко ще е напукано и в мухал..... Какво е това ново строителство незнам!!!!
Моля дайте съвети и мнения на какво се дължи и как да се оправи
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Мнение от ivapavlova » нед фев 10, 2013 6:16 pm

Между другото същия проблем го има и в един от ъглите в спалнята (при втората на тераса). Там пък си нямам на идея от къде е мокро при положение че не достига вода до този ъгъл, но пък там е покрива
Изображение

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » нед фев 10, 2013 11:00 pm

Според мен проблема е от терасата.Почукайте в краищата на плочките.Ако бият на кухо значи не са залепени като хората и от там се просмуква вода.Също така вижте и фугите на плочките.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » пон фев 11, 2013 1:13 pm

Дайте снимки и от вън.

Потребителски аватар
maistor_m
начинаещ
Мнения: 21
Регистриран: пет дек 28, 2012 1:27 pm

Мнение от maistor_m » пон фев 11, 2013 3:10 pm

Здравейте,
Наистина е възможно плочките да не са залепени коректно или да са отлепени. Това обаче само по себе си не означава, че само от там може да произлиза проблемът Ви. Керамичните покрития не могат да осигурят хидроизолационна защита на повърхностите върху, които са положени. Водата се просмуква и преминава както през самата плочка, така и през фугата. Това води до увреждания и разрушаване на облицовката и предизвиква щети. Само подходяща за конкретните условия и професионално положена под керамичната облицовка хидроизолационна система може да подсигури нужната защита. За повече информация по този въпрос можете да се запознаете с тази статия:
http://marisanbg.com/bg/hidroizolatsiya-na-terasi-i-ploski-pokrivi/page/402/tipid/54#.URi_gWqWjcs
Проверете дали имате коректно поставена хидроизолация под самите плочки. Тя трябва да е не само на пода, но и на стената, която образува прав ъгъл с него. Препоръчително е до 40-50 сантиметра нагоре да има поставена хидроизолация. В ъгловата фуга между двете стени, в хидроизолационният слой трябва да се сложи хидроизолационна лента.
В случай, че терасата не е коректно хидроизолирана, то за да решите проблема се налага да я санирате.

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Мнение от ivapavlova » пон фев 11, 2013 11:29 pm

Нямам думи ако наистина би се наложило да се сменя цялата настилка. За съжаление не мога да проверя дали бие на кухо, защото нямам възможност да отскоча. Качвам няколко не особено сполучливи снимки, защото ги направих от едно клипче, което имам на телефона при първия оглед през началото на есента. Снимките са и от двете тераси.

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Мнение от ivapavlova » пон фев 11, 2013 11:37 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Мнение от ivapavlova » пон фев 11, 2013 11:42 pm

Първите три снимки са от терасата на втория етаж. На първата снимка в ляво се вижда част от стената (на спалнята, за която писах), която сега е мокра. Последните две снимки са от терасата на първия етаж където е голяяяямото петно, което много ме притеснява.

Потребителски аватар
ivapavlova
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед фев 10, 2013 5:25 pm

Мнение от ivapavlova » пон фев 11, 2013 11:46 pm

На последната снимка се вижда прозореца, под който вътре е мокро.

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » вт фев 12, 2013 12:32 pm

Според мен проблема е от плочките на терасата, ако не бият на кухо временно решение е само пре-фугирането им. Преди да сте си направили ремонта вътре ви съветвам, да изкъртите старите плочки, да се положи хидроизолация с ленти по всички ъгли и нови плочки задължително мразоустоичиви. За да нямате проблеми и в бъдеще направете малко по - голям наклона на плочките, струва ми се от снимките, че има мокри участъци на които няма добро оттичане на водата.

Потребителски аватар
mitakisа
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет фев 15, 2013 4:52 pm

Мнение от mitakisа » чет фев 21, 2013 3:32 pm

здравейте,
както казаха колегите по- горе причините може да са 2: първо или хидроизолацията (ако има такава) под плочките е увредена или недобре положена, или има проблем с водоотичането на скатния покрив, който се вижда на една от снимките.
тъй като плочките нямат хидроизолационно предназначение префугиране няма да помогне. Варианта при този проблем е къртене и преизолиране на терасата.
Ако проблема обаче идва от скатния покрив, ремонта там би бил доста по- евтин и не толкова трудоемък.
Съвета ми е да повикате специалист на място, за да ви предложи решение. Потърсете няколко мнения преди пристъпване към ремонт.


Отговори