ПОМОЩ - ВЛАГА от съседни тераси ново строителство

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
enean
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет сеп 04, 2014 9:24 pm

ПОМОЩ - ВЛАГА от съседни тераси ново строителство

Мнение от enean » съб сеп 06, 2014 1:11 pm

Здравейте,
Стаята ми от южната страна (детската) се намира между две съседски тераси. Преди три години избиха малки петна влага в ъглите отляво и от дясно, там където започва наклона на покрива. Влагата се разпространи и обхвана голяма част от стените придружено от чернилка (мухъл). Както ще видите на снимките изстъргах всичко и установих доста влага вече и отдолу по цялата дължина на пода (там където са границите на външните тераси явно), и след това пръсках два пъти обилно с перхидрол (кислородна вода).
Предполагам че проблемът е от лошо направена завършваща лайсна (изгорял силикон, дупка..) между битумния покрив и стените с хидроизолация. От там може би влиза вода между стената и външната изолация и там задържа като "резервоар" и избива в стаята. Влагата отдолу може да се дължи и от лошо направена хидроизолация на съседните тераси. Прилагам ви снимки на моята тераса, която е от северна страна граничи с хола, и е направена по същия начин, но там нямам проблеми с влагата.
Ще викаме фирма която да дооправи покрива. За нещо повече не мога да разчитам защото междусъседските отнощения са сложни :). Дори и да се оправи проблема след ремонта на покрива съм решил да се застраховам със стабилна вътрешна хидроизолация, тъй като искам да поставя ламинат, а стените ще са с шпакловка/боя.
Нуждая се от комплексно решение за здрава хидроизолация (такава като за басейни) и ви питам за мнение, както се вика "питай патило":).
Доста се рових из интернет и се двуомя между следните продукти:

http://www.weber.bg/khidroizolacionni-sistemi/produkti/khidroizolacii-za-mokri-pomeshchenija-balkoni-i-terasi/webertec-superflex-d-2.html
http://www.weber.bg/khidroizolacionni-sistemi/produkti/khidroizolacii-za-mokri-pomeshchenija-balkoni-i-terasi/weberdry-ss-8.html
(Пише че продуктът не е приложим при негативно водно налягане)

http://www.mapei.com/public/BG/products/331_mapelastic_bg.pdf

http://www.isomat.bg/%D0%A5%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%9F%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B8-%D0%B8-%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8/AQUAMAT-FLEX/flypage_centiva.tpl.html

http://www.ceresit.bg/component/virtuemart/details/54/12/%D0%A5%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/%D0%A6%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8/cr-166/73

Ако знаете някой по-подходяш продукт ще съм благодарен да го споделите. Утре един колега ще пита за нещо подобно пак на циментова основа, двукомпонентно, което са полагали на басеин с грунд преди това и ще го цитирам.

Това е стаята с влагата:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това е моята тераса:
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » нед сеп 07, 2014 8:03 am

Това е от битумните керемиди на покрива често срещан проблем за 2 години съм оправял два такива.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » нед сеп 07, 2014 4:08 pm

Май се редяха по нагъсто от колкото е предписано.

Потребителски аватар
enean
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет сеп 04, 2014 9:24 pm

Мнение от enean » нед сеп 07, 2014 7:59 pm

?? От битумните керемиди?
Възможно ли е да ли да обясните по-подробно, поправимо ли е и по какъв начин?

Потребителски аватар
limo052
любител
Мнения: 94
Регистриран: ср мар 24, 2010 6:54 pm

Мнение от limo052 » вт сеп 09, 2014 6:43 am

Начините са 2
1 начин който е по труден е да се махнат и да се направят наново както трябва с грунда и мушамата отдолу защото най вероятно са лепени директно и не са от скъпите които издържат на поне -20 градуса.
2 начин е да се налепи XPS така наречения фибран поне 3 см. , шпакловка с мрежа и краино покритие поне 2 ръце течна хидроизолация. и двата начина ще излязат по около 40 - 45 лв./м2.
Строителни услуги от алпинисти и на скеле,гипсокартон и други тел. за контакти 0898527222-Стилиян Йовев

Потребителски аватар
enean
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет сеп 04, 2014 9:24 pm

Мнение от enean » съб сеп 13, 2014 8:46 am

Значи резултатът от проучванията ми тази седмица за хидроизолацията са следните:

Weber
Идваха на място за оглед. Не ми предложиха продукт, тъй като според тях всяка хидроизолация е временно решение, нищо няма да спаси, ще се отлепи бързо мазилката така запечатана с хидроизолилащит продукт и единственият начин е да се оправи покрива.

Mapei
Също идва човек на място - много учтив и разбран. Мнението му съвпадна с това на хората от Weber. Според него цената на полагането Mapelastic ще ми излезе толкова скъпо, колкото оправянето на покрива. Има проблем и със завършващата шпакловка - не може да се полага.

Isomat
Получих email с предписание за изпълнение на хидроизолация: AQUAMAT-FLEX и DUROCRET. Задължително е махането на цялата варово-циментова мазилка до бетон/тухла.

КЬОСТЕР
Цитирам:"Във Вашия случай причините, които не позволяват полагането на хидроизолацията върху варо-циментовата мазилка са две:
- количеството на варта в мазилката е многократно по-голямо от необходимото за осъществяване на гореописаната химическа реакция, което не позволява нейното правилно протичане
- дори мазилката ви да не беше вароциментова и реакцията да би могла да се осъществи правилно, то тогава хидроизолационният материал ще проникне само в мазилката, не и в основния субстрат - бетона, и след известно време мазилката ще падне от стената заедно с положената хидроизолация, тъй като водата тогава няма да може да минава през нея, както досега и да се изпарява, ами ще доведе до бързото и компрометиране и отлепване."

Фиксиращи мрежи и др. подобни мероприятия няма да променят нещата. Тоест, ако желаете да направите гарантирана хидроизолация на стената, материалът е NB 1 Сив КЬОСТЕР, положен върху бетонова стена при свалена мазилка.

Ceresit:
Предложиха ми CR90 като по-подходящ материал, а и по евтин. Разликата му е само че CR166 е еластичен а и по скъп. Увлажнявам стените и пода, после грундирам с разреден CR90, след това една ръка нормална субстанция CR90 преди да е изсъхнал грундът, полагане на мрежа и след това още един последен слой. Накрая мога да завърша с гипсова шпакловка.

Тръгнах с идеята за стабилен продукт, такъв който се ползва за изолиране на басейни и влажни мазета. След като почти всички ме насочват да си оправя покрива (което ще стане един ден, но не сега), ми е чудно тогава как изолират трайно мазета и сутерени, там където в повечето случаи нещата могат да са непоправими от към другата - външната страна. Мазилката ми е стабилна въпреки 4 годишната влага е учудващо здрава. Така или иначе поради запечатване с хидроизолация ако започне един ден да се отлепя мазилката, поне по подът не би трябвало да имам проблем, защото той си е чист бетон, а по него ще слагам ламинат.
Като крайно решение мисля да се спра на CR90. Ако някой има негативно мнение за този продукт моля да го сподели.

Отговори