Хидроизолация на мазе

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
Bertini
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юли 04, 2018 3:12 pm

Хидроизолация на мазе

Мнение от Bertini » ср юли 04, 2018 3:18 pm

Здравейте,
Търся фирма изпълнител или майстор за вътрешна хидроизолация на мазе в стара сграда.
Преди няколко години стените на мазето бяха шпакловани с гипсова шпакловка, боядисани с латекс, подът е циментов, с ламиниран паркет, таванът е окачен с гипсокартон и каменна вата. Беше превърнато в стая, но се появи влага след 7-8 месечно ползване на помещението.
Идваха специалисти, които казаха, че в района няма подпочвени води и предвид цвета на мухъла (черен) около външната стена на мазето, влагата е от конденз. В стаята има малко прозорче 30х30 см, което нон-стоп е отворено за проветрение, включвам и влагоуловител, но влагата пак се появи.
Като че ли идва от пода и външната стена, по която се появиха наскоро мокри петна. Че ще се махат подът и мазилката, е ясно.
Какво решение за вътрешна хидроизолация може да ми предложите? Към момента външна хидроизолация не е възможна.
Благодаря!
Хубав ден!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет юли 05, 2018 9:51 am

По принцип, възможността само за вътрешна изолация е минимална. Би било по-добре ако отвън се направи дренаж и да се подготви всичко както е редно. Но все пак, ако наистина нямате възможност, ето едно клипче от предаването "Мисия моят дом": http://www.misiamoiatdom.com/104-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5
Дано да Ви е от полза! Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
kokosf
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: вт фев 26, 2019 5:07 pm

Мнение от kokosf » вт фев 26, 2019 5:14 pm

Колега, намери ли решение на проблема? Защото в момента и аз имам сходен проблем с влагата в мазето и не знам какво да правя… :shock: При мен мазето е в къща и е вкопано в земята, тоест и аз нямам опция за външна хидроизолация. Пробвах с електрически влагоуловител, който дърпа по 3 литра вода на денонощие. И аз имам прозорец, който е отворен и се проветрява…

Отговори