Хидроизолация в банята

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
isojama
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет авг 29, 2019 9:24 am

Хидроизолация в банята

Мнение от isojama » чет авг 29, 2019 9:29 am

Здравейте,

Предстои ми правене на баня и реших да взема майстор само за лепенето на плочките и фугирането им. За грундирането и хидроизолацията мисля, че ще се справя и сам. Само имам един въпрос- при положение, че тавана на банята ще го правя най-обикновен(боя и нормални лампи) се чудя дали трябва да се маже с хидроизолация и той ? Търсех доста , но никъде не срещнах точно конкретно такава ситуация. При положение, че ще го боядисвам за грунд ми е ясно, че ще се слага, но хидроизолацията ?

Благодаря,

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Re: Хидроизолация в банята

Мнение от palio » чет авг 29, 2019 12:02 pm

Таванът не се маже с хидроизолация. Ако е картон, трябва да е зелен картон. Боята трябва да е хубава и устойчива на влага.

Хидроизолацията на 2 ръце. Не забравяй лентите в ъглите. Няма ли ленти, все едно няма хидроизолация. Трябва да са много добре прилепнали в ъгъла.
После плочкаджията при всички случаи ще те ругае, че лентите му надигат :roll:
И като му надигат, вади ножчето, реже в ъгъла и язък за лентите :mhihi:

После силикон в ъглите, не фуга :grandpa:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Re: Хидроизолация в банята

Мнение от Luna » съб авг 31, 2019 6:04 pm

Каквото и да правиш, плочкаджията ще си ругае. И ще има право ако стените са криви. Тя хидроизолацията стени не изправя. Що не вземеш да си залепиш и плочките сам?

Потребителски аватар
krasen_i
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пет апр 13, 2018 12:56 pm

Re: Хидроизолация в банята

Мнение от krasen_i » вт юли 11, 2023 1:07 pm

Здравейте .
Може ли да направя лек ремонт на баня без плочки, като махна слоя ,който е излющен и да положа грунд и търкана мазилка за изолация или блажна боя като за евтин вариант ?
Хидроизолацията може ли да я направя с водно стъкло?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Хидроизолация в банята

Мнение от tmilanov » вт юли 11, 2023 7:36 pm

На пет места задавате един и същи въпрос. Хайде обяснете, моля какво разбирате под думата "лек ремонт в банята"? Като направите "лек ремонт", после често ще имате тежки ремонти заради лекия ремонт. Не се заблуждавайте, че ще минете с лек ремонт. Най-скъпият ремонт в едно жилище е именно банята. Ако не сте започнали ремонта, потърпете още малко, съберете пари и си направете ремонта както си пише по книгите.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори