Шум от съседи, преди и сега

Приложение, материали, технологии

Потребителски аватар
Scrooge
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед авг 29, 2021 11:42 pm

Шум от съседи, преди и сега

Мнение от Scrooge » нед окт 17, 2021 12:38 pm

Здравете,

До съвсем скоро живях на последен етаж в панелен блок от 78г. Имах съседи под мен и в страни от мен с деца на около 7-10г. За щастие почти не съм ги чувал и ми беше много спокойно. Наскоро ми се наложи да се преместя в друг панел, малко по-стар 74-та, където имам съседи от всички страни. Съседите отдолу са с малко дете на около 3-4г и за мое съжаление ги чувам почти всеки ден. Странното е, че чувам почти всичко което се случва, детето бяга, изпуска нещо, вика, плаче, играе си и бръмчи с колички, чувам баща му как му говори и прочее. Отгоре съседа мести столове всеки ден и това се чува все едно е у нас.

Интересно ми е дали има разлика в панелите между двата блока или просто предните ми съседи са били тихи, а сегашните шумни. Има комин от едната стена, който е запушен при мен, но при тях си мисля, че може да е отворен за абсорбатор и заради това да ги чувам толкова, просто предполагам.

Има ли смисъл да се прави някаква изолация при мен? Защото знам, че шума си върви по стените и е по-добре да е при тях изолацията.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Шум от съседи, преди и сега

Мнение от tmilanov » нед окт 17, 2021 5:50 pm

Панелните плоскости са едни и същи - арматура и бетон. Има преградни панелни стени, които са с дебелина 5-6 см и носещи стени с дебелина 15-17 см. Обикновено шумовете се чуват отдолу и отгоре, но много по-малко от стените. Без значение кой Домостроителен комбинат е произвел панелите, те са едни и същи. Проблемът с шума е от съседите Ви.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
joropetkov93
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср мар 09, 2022 9:59 pm

Re: Шум от съседи, преди и сега

Мнение от joropetkov93 » чет юни 09, 2022 9:16 pm

При панелите пак е добре. На квартира съм в студентски град последните години и там е плачевно положението. Супер лошо строителство. Съседите отстрани като си слагат телефона в контакта за зареждане се чува. Мивката като си пуснат се чува. Страшна работа. В панелен блог сме правили ремонт и след вътрешна изолация с вата и памук шумовете също намляха. Може да опиташ нещо подобно.

Отговори