Шумоизолация на пода

Приложение, материали, технологии

Потребителски аватар
todbull
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет сеп 25, 2009 11:56 pm

Шумоизолация на пода

Мнение от todbull » съб сеп 26, 2009 12:22 am

Здравеите, имам нужда от няколко компетентни мнения относно звукоизолация на под. Апартамента ми е в доста стар панелен блок(един от първите в града) и със съседите се слушаме постоянно-отгоре, оттдолу, отстрани. Започнал съм да правя върешна изолация с каменна вата и гипсокартон но това е за стените и тавана а искам да изолирам и пода. Толкова се чува отдолу, че когато имам някоя гостенка през ноща и пусна музика комшиите отдолу идват да ми кажат поне да сменя песента. Спрял съм се на каменна вата Knauf Pod Extra за сух под обаче не знам какво да сложа отгоре. Мислих за ламинат но вкъщи постоянно се ходи с обувки а и не знам дали е възможно да се сложи директно върху ватата. Аз предпочитам балатум по-удобен ми е а и само така мога да си остана в бюджета, но не знам какво да сложа между него и ватата. Моля помогнете с идеи.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » съб сеп 26, 2009 8:09 am

Върху ватата можеш да сложиш гипсфазер. Виж тук:

http://misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow3_15
Разликата е, че тук слагат XPS а ти си сложил вата.

Потребителски аватар
todbull
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет сеп 25, 2009 11:56 pm

благодаря

Мнение от todbull » пет окт 16, 2009 12:38 am

Благодаря за съвета. То даже си има такава система на кнауф с гипсофазер. Пода е доста крив обаче и не знам как да го нивелирам без да му се вдигне много нивото защото посипката на кнауф доста дебело трябва да се слага.

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » съб фев 13, 2010 10:19 am

Можеш да направиш минимална изравнителна посипка от 2 см. и поске да си сложиш ватата и двата слоя фазер. Това ще ти даде идеална основа за паркет, както и необходимата шумоизолация. Относно гостенката през нощта - трябва да видиш колко дицибела трябва да заглушиш и тогава си избери вата ;)
С часове мога да гледам как някой работи.

Отговори