шумоизолация

Приложение, материали, технологии

Потребителски аватар
niki_end_eli
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет май 01, 2009 6:23 pm

шумоизолация

Мнение от niki_end_eli » съб май 30, 2009 10:25 pm

Здравейте на всички, имам доста шумни съседи на едната ми стена в хола.Искам да попитам ако сложа фибран на стената,ще намали ли поне малко шума.Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » нед май 31, 2009 7:12 am

Фибранът е по-скоро топлоизолиращ материал. Но каменна вата със сигурност ще помогне. Съседът като прави ремонт сложи вата и сега въобще не се чува когато работи телевизорът му. А той обича звука да е на max :D. Дори 5 см вата на 50 кг/куб. м ще те спаси. а ако сложиш 10 см тишината ти е гарантирана.

Потребителски аватар
nikolai videv
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед май 31, 2009 1:55 pm

stop shum :)

Мнение от nikolai videv » нед май 31, 2009 2:04 pm

За каменната вата знам,но неискам да правя стена от гипсо картон.Само заради това не ми се слага вата.Някакъв друг вариант няма ли?С картона ми се стеснява много стаята.

Потребителски аватар
Mitev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет окт 13, 2011 2:01 am

Мнение от Mitev » чет окт 13, 2011 2:03 am

здравейте, малко стара тема, но проблема си го има навсякъде..

При мен е същото като с телевизора. чувам отатъка квартирантите ..
та... изолацията от коя страна трябва да се сложи ?
и каква ще е разликата спрямо едната и другата страна на стената.

Потребителски аватар
knaf
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср яну 11, 2012 11:46 pm

Мнение от knaf » ср яну 11, 2012 11:51 pm

И аз имам същото питане. Съседите от едната ни страна често се събират и както е известно след 10 часа все едно са у нас. Чудя се може ли да се сложи шумоизолация само на едната стена и каква трябва да бъде, за да има ефект? а поставянето само на една стена няма ли да предизвика някаква акустика от другите страни? И трябва ли непременно да има преградна стена? Че то при нас направихме ремонт преди няколко години, та да мине с по-малко поражения? :roll:

Потребителски аватар
Hubavelka
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср май 09, 2012 1:04 pm

Мнение от Hubavelka » ср май 09, 2012 1:29 pm

Монтирането само на минерална вата не е достатъчно, за да се елиминира шума. Материали от рода на стиропор и фибран само могат да увеличат кънтенето в помещението. Трябва нещо с голяма плътност.
Последно попаднах на каучукова мембрана 1 см. , с плътност над 700 кг/м3 :shock: :shock: :shock: ... увериха ме че е добро попадение. Ще Ви държа в течение след като разузная за цена и какъв и е случая :roll:
Ако някои е ползвал такава мембрана нека да сподели, ще е от голям :help:

Потребителски аватар
милазвездица
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср мар 27, 2013 11:37 am

Мнение от милазвездица » чет мар 28, 2013 12:30 pm

ЕТ- ХАМИ се занимава с проектиране, доставка и монтаж на звукоизолационни системи.

Колеги - нека се уточним какво Ви трябва
шумо изолация за ударен шум, който е с ниска честота (ходене на човек) или шумо изолация за акустичен шум (прахосмукачка)
В единят вариант трябва да се опитате да изолирате подовата Ви настилка от конструкцията и там Ви трябва материал с висока плътност. Продават се такива материали на френски производител СОПРЕМА. Но трябва да имате и познания все пак. Примерно ако сте с ламинат се поставят ивици между паркета и стената на всички стени. Така докато ходите звуковата вълна се разпростира само в настилака и не се предава на конструкцията.

От гледна точка на акустична изолация най-доброто решение е ако редувате различни материали (aps мемори пяня,aps мемори пяна) или простичко сандвич панел. Само вата или само гипс картон не е решение. ТЕ ПОГЛЪЩАТ РАЗЛИЧНИ ЧЕСТОТИ. За целта добро и лесно решение е корк. И пак има изолации на битумнна основа която се поставя между гипсът и конструкцията. ОСОБЕНО АКО ВСИЧКИ ВИ КАЗВАТ КОЛКО Е ХУБАВО С МЕТАЛНИ ШИНИ. Те са ной-добрият проводник за звуковите вълни.
И последно от практиката - В софия съм влизал в лабораторията на НИСИ за звукови имервания. Колеги там стените не са УСПОРЕДНИ. Много е елементарно но по този начин вълните достигат до всяка точка по различно време и това довежда до взаимното им успокоение. Не Ви давам съвет да си направите стаята на преправилен геометричен обект - споделям какво съм виядл и чул. т.е. почти нищо не се чува в такава камера, налага се да викаш за да те чуят. http://www.soundproofingbg.com/

Отговори