Инструменти

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
gogoko
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед мар 09, 2008 3:46 pm

Инструменти

Мнение от gogoko » нед мар 09, 2008 4:01 pm

В предаванито се работи само с хубави професионални инструменти. Мен обаче ме итересува да чуя мнения за по-евтините, така наречените "хоби". Все пак не си правим ремонт всеки ден, а на който това му е работата той знае какво да си купи.
Интересуват ме перфоратори и акумулаторни отверки или витоверти.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » нед мар 09, 2008 4:52 pm

Ами от евтините боклуци се сещам за "Sparky". Само името ще ме откаже да си взема такова нещо. Ако искаш да си вземеш нещо качествено си вземи BOSCH.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед мар 09, 2008 6:56 pm

Не съм съгласен,Palio,с мнението ти за"Спарки"-то!Може би да има някои слабости в определени видове и модели,но не всички са боклуци!Аз лично работя с най-обикновена бормашина на "Спарки".Без каквито и да е екстри,регулатори, потенциометри и т.н. За 80 лв е купена и вече 4-та година е безотказна,само 2 пъти съм сменял четки,а е ползвана доста душмански!Само ще спомена,че и рязането на старите дървени каси го правя с нея!А акумулаторния им винтоверт,18-волтовият модел,е уникален.Мощен и издръжлив след зареждане го ползвам като бормашина,ако работя с алуминий!Има също и ударна функция!Само малко е тежичък, но се свиква!За "Bosch" и "Hilti" няма да говорим -класика в жанра, но не винаги са по джоба!От "хоби" класата бих споменал "Einhell","Ferm".Тъкмо мислех да похваля и "Raider" и на един приятел му изгоряха и перфоратора,и флекса от нищо работа.Уж имат гаранционен сервиз,но още не са ремонтирани,вече повече от 2 месеца!

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » нед мар 09, 2008 7:08 pm

А те имат ли професионална серия или са само хоби инструменти?

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед мар 09, 2008 7:15 pm

Аз мисля, че зелената серия на Bosch e най-доброто. По-добре да дам малко повече пари, но да знам че мога да разчитам. Нищо че не го ползвам всеки ден.

Потребителски аватар
sashoos
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 09, 2008 7:35 pm

Мнение от sashoos » нед мар 09, 2008 7:43 pm

аз ли4но копуфах само от ефтините ма6инарии оба4еслед като мине гаранциата изгариат.сега си копувам само спарки мноо мо6ни мноо здрави

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед мар 09, 2008 8:42 pm

Зелената серия на "BOSCH" е точно тази,за която пита gogoko!Тъмносинята е за професионална употреба!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед мар 09, 2008 8:48 pm

Palio,за "Raider"ли питаш дали имат професионална серия?Не зная, но когато откриваха магазина си на бул. "Ломско шосе",до околовръстното,гъмжеше от реклами,че са инстументи за професионалисти!Само че,от опит ти казвам,че има разминаване между реклама и действителност!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон мар 10, 2008 8:43 am

gencho-gealan написа:Palio,за "Raider"ли питаш дали имат професионална серия?Не зная, но когато откриваха магазина си на бул. "Ломско шосе",до околовръстното,гъмжеше от реклами,че са инстументи за професионалисти!Само че,от опит ти казвам,че има разминаване между реклама и действителност!
Дано не си правиш илюзията да работиш професионално с Райдер
Ако серията на зеления бош не ти е по джоба можеш да поробваш Скил
Добри машинки са,освен това имат всичко с изключение на големи къртачи

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон мар 10, 2008 11:18 am

Gencho, питах за Спарки.
А според мен разликата между скил и бош е от земята до небето. Скил с големи, тежки и нудобни, а с бош си е удоволствие да работиш.

Потребителски аватар
diyan
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: нед мар 02, 2008 6:50 pm

Мнение от diyan » пон мар 10, 2008 12:17 pm

Какво ще кажете за Black & Decker? :wink:

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон мар 10, 2008 4:39 pm

Ами и те май минават към по-качествените :roll:

Потребителски аватар
gogoko
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед мар 09, 2008 3:46 pm

Мнение от gogoko » пон мар 10, 2008 7:55 pm

Тази година си купих от Метровските боклуци една дрелка AGOYOMA и за сега съм доволен от нея. Честно казано повече съм я ползвал за винтоверт, но за сега няма никакви проблеми. Купих я защото един колега си купи такава и вече две години доста интензивно я използва дори и като ударна да пробива в бетон.
Купих си и виброшлайф Райдер. Честно казано много го изтормозих и все още нищо му няма. Само веднъж се наложи да го почистs вътре защото се беше набил много с гипс от шкуренето са шпакловките.
Зегито ми е нещо от сорта FAIR LINE. То обаче при по-усилена работа малко позагрява и гледам да не го зоря.
Вкрайна сметка след, като тази година си свърша ремонта не знам кога ще ми потрябват пак тези инструменти.
Сега обаче ще ми трябва перфоратор и акумулаторна отверка, защото с дрелката не мога да бъркам на всякъде да завивам видички. Дори не знам тези отверки до колко могат да ми свършат такава работа.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пон мар 10, 2008 7:57 pm

Със "Skil" бяхме оборудвани цялата фирма преди година-две.Доволни бяхме докато не се наложи сервизно обслужване.След това започнаха едни ремонти-само колкото да излезе от сервиза и още първия ден работа пак даваха дефекта,за който са били на ремонт! А само за здрасти в сервиза им влизаш със 60 лв.Освен това зарядните на акумулаторните винтоверти много лесно изгарят,а не се ремонтират-капсуловани са!Не продават и само отделни бройки,а само в комплект с машина.И така лека-полека се отказахме от тях!За "Black&Decker" съм с 2 ръце "ЗА"! "Makita" и "Metabo"също!

Потребителски аватар
gogoko
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед мар 09, 2008 3:46 pm

Мнение от gogoko » пон мар 10, 2008 8:05 pm

До сега работих с перфоратор SKILL на един колега - 710W. Пробих поне 400 отвора, къртих замазка и свалях плочки, а машинката е на 4-5 години. С нея работят не знам точно колко човека и трябва да ви кажа, че не е мръднала въобще. Спокойно може да се каже, че с нея се работи почти професионално. Същия модел и сега го има на пазара, но е около 250лв. и не ми се дават толкова за нещо, което ще използвам 10 дни в годината. Сега си търся перфоратор просто защото човека напусна и вече няма от къде да вземам.
Все пак не искам нещо, което ще ме остави на средата на ремонта въпреки, че вече повечето големи магазине веднага ги подменят в гаранционния срок.

Отговори