OIKOS - боите или майсторите

Тук може да обсъждате всичко, извън темата на останалите секции, стига то да не противоречи на правилата на форума
Потребителски аватар
nedovolen
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт сеп 15, 2009 7:35 pm

OIKOS - боите или майсторите

Мнение от nedovolen » чет сеп 17, 2009 12:56 pm

Как ще коментирате вие драги българи следното:
Отивам аз един летен ден през Август във фирма OIKOS гр.Бургас, за да си избера аз мазилки и бои които ще бъдат нанесени съответно в моя апартамент. Обаче за да избегна някои неща, които по-късно в процеса на работа възникват, избирам бояджия от фирма OIKOS, а не някои си прословут майстор от моя град, тъй като могат да го обвинят че не е спазвал някои процедури.
Ден първи: Идват майстори от фирма OIKOS гр.Бургас, като по-късно разбирам, че единият дори не е от фирмата. Започва първият етап. Виждам аз единия започва да смесва боята с грунда/КРИЛУКС/ и го питам няма ли да нанесете грунда директно върху стените, а не да го смесват с боя, а той ми отговори, че така се правело. И аз подминах.
На 4-тия ден трябваше да се боядисват две от стените в червено(N1008). Започва се същата процедура, т.е. нанася се боята смесен с грунда. Изчакаха да изсъхне към час и половина и започнаха да боядисват втората ръка, като се има предвид указанията на производителя между 2 ръце трябва да се изчака м/у 4-6 часа. На
другия ден отивам да видя червеното и какво да видя все едно гледам че с кръв са ми боядисани стените. Боята покрила на места, а на други като че ли стената я изпила. Обаждам се да носят още боя. Започва се да се боядисва трета ръка и след 4 часа четвърта. Отивам на другия ден и гледам остават стените пак непокрити равномерно. Ядосвам се аз и се обаждам директно в централния офис в София за да питам къде може да е грешката и на въпроса грунда трябва ли да се смеси с боята и познайте какво ми казват, че това било грешка, че трябва да се разреди със съответното количество вода в зависимост от основата и може да се капнат няколко капки от боята просто да се оцвети грунда за да се види дали се нанася навсякъде, но не уточниха какъв цвят боя. За червения цвят се препоръчвало преди това да се нанесе сива или кафява "подложка" за да се уеднакви цвета. Естествено, че това е пропуснато да ми се каже от офиса в Бургас. Питаха ме от централния офис в София дали майсторите ми са наети от фирмата, аз казах че нарочно ги поръчах от самата фирма като си мисля, че те по-добре знаят нещата от други майстори, които НЕ работят във фирмата. Но се оказа пълна грешка. От централния офис ме питат защо не се обадите на управителя от където са наети тези майстори. А аз им казвам за да разбера дали не са някой ментажен офис който се е наименувал с името OIKOS. По някое време ми се обажда управителя от който съм поръчал боите и пита какъв е проблема. Отговарям му, че проблема е в боите или в майсторите. Явно е запознат с факта, че стените ми са от гипсокартон и са фугирани само фугите и няма цялостна шпакловка, започва да се оправдава с този факт. Обаждам се на майстора ми който е фугирал гипсокартона и го карам да ми шпаклова цялостно стените за да покрие червения цвят и на какво се натъкваме, при шпакловането започва да се отделя боята като че ли не е залепвала и излиза на големи кори за баница а под боята и на стената прах от шкуренето преди това. Какво правим в такъв случай питам аз. Пак ми излизат с номера че не била цялостна шпакловката на стените ми. Премълчах. След много мисления реших да ми направят венецианска мазилка там където беше боядисаните стени в червено за да оеднаквим целите стени с гипс. Хубаво направиха ми я. Започна се махането на тиксото с което се отсичат мазилката от боята и какво мислите ами тиксото свлече боята, като ми беше обяснено че било нормално и щели да го прекърпят. Ужас. След прекърпванията тези кръпки си личат и стоят на четки и на вдлъбнатини където липсва боята, а по-големите кръпки шпакловаха с шпакловъчна фина паста и ама и така си останаха да си личат.
Свършиха слава-богу, разплатих се с фирмата и отивам да махам тиксото от климатиците и за нещастие част от тиксото увисна върху стената и в единия край се лепна на стената без да го видя, а в следващия момент виждам люспа боя от стената я няма (само да допълня, че тази стена не е прясно боядисана и не е мазилка а боя, все пак не мога да направя всички стени в апартамента си във
Венецианска мазилка). Пипам стената и поглеждам пръстите си покрити във финен гипсов прах от шкуренето на това място. Обаждам им се в офиса с факта,че ми отлюспило и затова, че не е нанесен правилно грунда, че нямам хубава основа и затова стигнах до заключението, че колкото и да е хубава боята като е калпав майстора, какво да очакваш. Казах на управителя, че той е решил да спести да нанесе тази ръка чист грунд да не му се изхабят ръчичките, че знаеш ли колко усилия му трябват. На такива майстори им дай да ходят да чукат някъде камъни в някоя каменоломна и това е. Също така на няколко пъти ми се спомена как ОИКОС защитава обектите си като ги покривал с найлони за де не напръска някоя мебел ако има в стаята дори и след време когато човек реши да освежи боята наново. Ама уви, на пода си имах толкова мазилка и боя колко и на стените, да не говорим по дограмата. В тоалетната където се миеха валяци и четки беше толкова мръсно, че ми отне ден да ги почистя та дори на места останаха бои и мазилки. Явно това е подхода: да не се почиства помещението след като се свърши, чакат хубаво боите и мазилките да изсъхнат, за да им гадно на собствениците.
Повече няма да повторя същата фирма, това е моето мнение. Вие сами ще прецените.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет сеп 17, 2009 2:23 pm

Колега, ти си за ожалване :cry: :cry: :cry:
За такива идиоти ползвай този линк: http://www.kzp.bg/index.php?mode=sendComplaint&document_id_header=48&document_id_office=47 скоро ще те молят да ти направят безплатен ремонта!
Няма да се очудя ако са самозванци и само петнят името на все пак известаната фирма, ако ли не жалко за OIKOS!

Потребителски аватар
nedovolen
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт сеп 15, 2009 7:35 pm

Мнение от nedovolen » чет сеп 17, 2009 3:07 pm

Започвам да си го оправям сам и вижте за какво става въпрос
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
georgiperov80
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: ср дек 15, 2010 11:31 am

Мнение от georgiperov80 » ср дек 15, 2010 2:41 pm

Супер се е получило, с кеф да ги избиеш. Оикос са хубави бои ама има още доста качествени марки, с които се работи далеч по лесно. Пробваи с Levis, Benjamin Moore.

Отговори