Търсене на майстор

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
zapetaiika
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон окт 19, 2009 12:06 pm

Търсене на майстор

Мнение от zapetaiika » пон окт 19, 2009 12:21 pm

Здравейте,
можете ли да ми помогнете да си намеря майстор който да провери дали е вързан правилно хоризонтален бойлер със серпентина към камина?

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пон окт 19, 2009 1:05 pm

Дай снимки, и ще се види. Таман повече майстори ще го видят. Даже и спор може да излезе :D

Потребителски аватар
zapetaiika
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон окт 19, 2009 12:06 pm

Мнение от zapetaiika » пон окт 19, 2009 1:38 pm

:D не съм наясно с бойлерите , но ето какъв е проблема: Въпросния бойлер е дипломат 72268ХТ , който беше сложен вертикално от един господин. Когато обаче се наложи да го сложи хоризонтално не му стана приятно и само повтаря че този бойлер няма да работи. Сега бойлера работи без проблеми на ток , но не и когато е към камината. Парното в другите стаи работи , всичко е наред но не и бойлера. Аз не съм наясно но според мен поне една от тръбите които влизат към бойлера трябва да е топла. А сега най-новото е че той не можел да обезвъздуши бойлера като е хоризонтален и затова не загрявал.
И понеже вече ми омръзна от този господин и от неговите глупости сега си търся някой който да провери всичко сътворено от него.

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пон окт 19, 2009 2:26 pm

Бойлерите не се ли различават и по това за вертикален и хоризонтален монтаж ::-k:
Следователно неможе да се монтират кой както си иска :[-X:

Отговори