Питане за комин

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
piroman1
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет фев 19, 2010 8:00 pm

Питане за комин

Мнение от piroman1 » пет мар 12, 2010 1:08 pm

Привет на всички майстори. Въпроса ми е следния , живея на 1 ви етаж от общо 3 , искам да си монтирам котле на твърдо гориво в мазата която се намира под кухнята ми но няма комин. Та може ли да се иззида с нещо , да се пробие плочата и да се върже към тоя в кухнята, не съм се консултирал със "специалист" питам първо тук може някой да е правил нещо такова.Комина в кухнята е зидан от тухли.Ще съм благодарен на всички отзовалисе.

Потребителски аватар
mrm_1
начинаещ
Мнения: 26
Регистриран: пет мар 05, 2010 7:31 pm

Мнение от mrm_1 » пет мар 12, 2010 11:26 pm

Ами не виждам никакъв проблем да се направи отвор за комина в стомано-бетоната плоча за да си включиш котлето , проблем може да възникне еднствено ако на по горните етажи комина се екслоатира от камина да речем, тогава може да се получи доста неприятен проблем.
И внимавай когато разбиваш да го правиш точно в центъра на горния комин за да не увисне зидарията на комина,,,, след това си иззиждаш с плътни тухли единички комина в мазето така че да подпре хубаво в тавана , и си включваш котлето в него !
Тухлите ги зидай легнали не на калъч , с варово-циментов разтвор и едновременно с това измазвай комина и от вътре докадето можеш, а отвън задължително хубава мазилка.
Топ Камини
http://www.topkamini.com/

Потребителски аватар
piroman1
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет фев 19, 2010 8:00 pm

Мнение от piroman1 » нед мар 14, 2010 9:29 pm

mrm_1 Благодаря за отговора и съветите които ми даваш,относно комина ползвам го само аз защото всеки етаж си има комин /един комин с три отделни отвора/.Споделих намеренията си с приятел и той каза че е виждал така направен комин но не зидан с тухли а с монтирана някак си метална тръба фи 120 изолирана.Сега обмислям и такъв вариант не знам дали ще е по ефтино но ми се струва че ще стане по лесно.Помагайте с идеи и съвети.

Отговори