ПОМОГНЕТЕ: Мухъл в мазата

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
dessy.nik
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: пон мар 10, 2008 1:13 pm

ПОМОГНЕТЕ: Мухъл в мазата

Мнение от dessy.nik » вт апр 27, 2010 7:33 pm

Здравейте!

Имам нужда от помощта ви :help: . След като се справих с мухъла и влагата в жилището си (използвайки електронен влагоуловител), много бързо се сблъсках с нов такъв - МУХЪЛ в мазата. Кооперацията, в която живеем е новопостроена, през нашата маза минават всички тръби на ВИК, нямаме отдушници, няма прозорци, не са измазани, нищо... Такава влага, просто нямам думи :evil:
Взехме няколко спешни мерки - изолация на тръбите, изолация на тавана (тъй като отгоре е външна плоча и пропива вода и влага)... всичко без успех :[-X: Онзи ден слизам в мазата и що да видя :shock: целият таван в мухъл :#-o:
Най-големият проблем е, че в мазата държим сушилнята на дрехите и се опасявам, че много скоро съшеки се дрехите ще се омерисват. Тази мисъл ще ме побърка :](*,):
Моля ви, помогнете! Дайте съвети :donknow:
[/b]

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » чет апр 29, 2010 4:45 pm

От къде идва влагата? Строителна ли е, от напорна вода ли ? Отговори на този въпрос. Сушилник в мазе без вентилация доста е странно. Възможно е също така това да е причината.

Потребителски аватар
dessy.nik
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: пон мар 10, 2008 1:13 pm

Мнение от dessy.nik » чет апр 29, 2010 5:50 pm

Благодаря за отговора!
Според мен влагата не е строителна :[-X: . Мисля, че е от тръбите (които са изолирани) и проспуква много влага от тавана и външната стена. Когато навън има сняг или дъжд тогава влагат е много ::-s: Върху тавана всъщност се пада улицата и въпросната стена също е откъм улицата. Определено е странно сушилник в мазата, но нямаме място в апартамента. Още преди да го поставим влагата беше огромна...
Смятаме да пробием тавана на мазето и да поставим нещо като отдушник (тръба), за да влиза въздух :shock: Но дали ще помогне това?!
Предварително благодаря!

Отговори