топлоизолациа франциа

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
plamenpanajotov
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: чет фев 14, 2008 9:32 am

топлоизолациа франциа

Мнение от plamenpanajotov » съб апр 05, 2008 2:48 pm

един приател който строи къщи във франциа беше изненадан като го заведох да купува една къща в елена.Той се учуди на външната изолациа при тях навсякъде се прави вътрешна изолациа.обясних му как
е в българия.Неговия отговор беше лаконичен
ЗАЩО ДА СЕ ИЗРАЗХОДВА ЕНЕРГИЯ ЗА ЗАТОПЛЯНЕ НА СТЕНИТЕ???????

затопляне на стените до 18 градуса приблизително едно денонощие
затопляне на въздуха в стаята до 18 градуса 10 минути

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб апр 05, 2008 9:41 pm

Защото после стените отдават тази топлина на стаите през целия отоплителен сезон,затова!!!Пробвай една студена стая да я затопляш всеки път от 2-3 градуса до 18 за 10 минути и после пак да ти изстива, и след няколко дена ми пиши за резултатите!Само да не търсиш помощ от майстори да ти оправят стените от влагата!

Потребителски аватар
plamenpanajotov
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: чет фев 14, 2008 9:32 am

за влагата

Мнение от plamenpanajotov » нед апр 06, 2008 5:44 am

стаята се отоплява с климатик инвертор 9000 btu постоянно работещ и естествено проветряване плюс това сьм изолирал с вътрешна изолациа
само стените към комшиите външната с прозореца пода и на тавана 2см.
студиопор.Две от стените който са ми вътрешни сам ги оставил да дишат
към другите ми стаи само с гипс картон(те са тухлени).В другите стаи климатизите също не се изключват така че за каква влага става въпрос.
Това че някои хора не чистят и не проветряват си е техен проблем с мухала.Не спираш отоплението и решаваш проблема с влагата.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед апр 06, 2008 10:42 am

За това съм съгласен,но в горния си пост споменаваш,че защо да хабим енергия за затопляне на стените,като може да затоплим въздуха много по-бързо и лесно!Никъде не споменаваш,че си на климатици,които работят постоянно и всички помещения са затоплени равномерно.След това си задай въпроса дали всички жилища в БГ са с климатици и отоплени равномерно през целия сезон,и чак тогава идва ред на моя коментар! :wink:

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

Мнение от maistor Slavi » чет май 22, 2008 12:28 pm

Деликатен е въпросът дали да се отоплява само въздухът или цялата констукция и също дали да се постави външна или вътрешна изолация. Имай предвид, че климатиците както и конвекторите затоплят предимно въздухът в помещението, но какво се случва ако дограмата на жилището е стара и не задържа топлината. От друга страна поставяйки вътрешна изолация от стиропор например се намалява пожарната безопасност в това жилище, поради горимостта му. Правилно е да се санира външно цялото жилище(блок, къща) с подходящ материал, а не поединично на отделни "ивици", за да може сградата да акомулира топлината през зимата и да отделя хлад през лятото.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет май 29, 2008 5:15 pm

И аз съм ЗА външната изолация ! Не всеки може да си позволи климатик във всяка стая! Няма да питам колегата за сметката му за ток а и според мен климатика е ненадежден в по дългосрочен план за отопление!Друг е въпроса че ако нямаш постоянна температура в помещенията със вътрешна изолация особенно през зимата влагата е неизбежна!Така че външно е по добре !ако изкаш по бърз ефект сложи си само на тавана! При нас на морето е нормална практика външна изолация и вътрешна само на тавана.Желая на всички - успех

Потребителски аватар
stefanov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед юни 08, 2008 3:09 pm

Мнение от stefanov » нед юни 08, 2008 4:01 pm

Избирането на топлоизолация.. е строго специфично според вида на конструкцията. В някои случаи може да се мине само с външна. Основен проблем освен запазването и задържането на топлината е влагата.. Затова моят съвет е преди човек да се захване да се консултира с някой специалист. Колкото до вътрешната изолация която описваш.. ако си ползвал EPS (стериопор от мекия) , тои не задържа влагата и при една студена зима влагата от топлите помещения, няма кои да я спира. При контакта със студената стена замръзва съответно падат мазилки.. Нарушава се конструкцията.
Строителството е проста работа, но не е за прости хора..

Потребителски аватар
olo
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт ное 04, 2008 8:43 pm

Мнение от olo » вт ное 04, 2008 10:03 pm

Външната изолация подържа по висока температура на стените през зимата приблизително 18 градуса което е в плюс !!!
И немога да разбера колега plamenpanajotov какво значение има
РАЗЛИКАТА в затоплянето на стените и въздуха в стаята при УСЛОВИЕ
ЧЕ КЛИМАТИКА ТИ РАБОТИ ПОСТОИАННО :mhihi:
ТИ ПРАВИШ НА ПРОБЛЕМ ЗА ЕДНО ДЕНОНОЩИЕ :mhihi:
И нали ти е ясно че ако стените са нагряти от стаината температура от от проветряване немогат да се охладиат значително което спомага са посладващото затоплиане на стаята:mhihi:
Само вътрешна изолация не е добра идея, защото така ще се загуби топло-акумулаторната способност на стената !

Изображение
Твоя приятел явно не е в час и има още да се учи :!:

Отговори