Идеи за отоплителна инсталация на този апартамент.

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
НИКИ72
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон яну 02, 2012 7:17 pm

Идеи за отоплителна инсталация на този апартамент.

Мнение от НИКИ72 » пон яну 02, 2012 7:52 pm

За много години на всички сръчковци и майстори!
Въпросите ми са относно направата на отоплителна инсталация на апартамента долу(на 1 етаж е).Смятам да го отоплявам с камина тип печка Прити 8+4kW с водна риза отворена система.Апартамента е вътрешен ,само западно изложение без топлоизолация,дограмата на хола е дървена(много е добра),на детската е алуминиева и има топлоизолация на стените и пода.Камината мисля да е на поз.1(комина и мястото пасват за камина печка) или ще ми препоръчате друго място.Тръбите ще са външни,защото не ми се кърти.Коминните тела са в хола и спалнята ,на обозначените места.Евентуално по-нататък смятам да сложа и бойлер със серпентина.Въпросите ми са много,но за сега само по-основните:дали тези киловати на камината ще достатъчни за тази кубатура,къде ще е най-функционално и удобно да сложа разширителния съд(банята е най-крайната точка на системата,какви литри да е), в хола да има ли радиатор,откъде и как да минат тръбите,колко кръга да е(или става и с един),какви киловати да са радиаторите,общо взето как да изградя цялостно системата?Ще съм ви много благодарем да ми дадете съвети за да мога с малко помощ да се оправя,че пусти пари все не стигат.Благодаря Ви предварително!

http://www.prikachi.com/images.php?images/512/4216512h.jpg

Потребителски аватар
НИКИ72
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон яну 02, 2012 7:17 pm

Мнение от НИКИ72 » чет яну 05, 2012 7:26 pm

Защо никой не иска да "пробва"?

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Камина Прити

Мнение от palio » пет яну 06, 2012 1:22 pm

Това, което не ми харесва на този тип котлета или печки е, че трябва нон стоп да ръгаш дърва. Наскоро бях на една вила с такава печка Прити, мисля че 10kW. Еми просто не смогваше за всички стаи. Трябваше да се поддържа доста стабилен огън, за да вдигне температура :roll:

А в стаята където беше печката не можеше да се седи от жега.

Както си легнеш, до 2 часа печката загасва и белите мечки идват :lol:

Чудя се няма ли нещо, което да се прави на горно горене с въглища. Палиш веднъж и не се занимаваш 24ч.

Дано още някой сподели мнение.

Потребителски аватар
НИКИ72
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон яну 02, 2012 7:17 pm

Мнение от НИКИ72 » вт яну 10, 2012 1:22 pm

За сега мисля да е с такъв тип печка.Това е пример за единия кръг (по-лесния).А другия откъде да минава ,като се има в предвид ,че всичко е теракот и трябва да се размине с по-малко къртене по пода и около(пред,зад) вратите за да се мъча да скрия по някакъв начин тръбите?Ако мина по пътя на първия кръг не се ли увеличава разстоянието до РС?Ако имате идеи за по-късо трасе или идея за цялостно минаване на кръговете ,моля споделете!Очаквам идеи.

http://www.prikachi.com/images.php?images/951/4247951n.jpg

Потребителски аватар
tulips
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юни 22, 2010 8:23 pm

Мнение от tulips » ср яну 11, 2012 1:27 pm

Здравейте!
Включвам се с отговор по въпроса, защото, ако искате да сте доволни от комфорта, ниските сметки за отопление и лесното обслужване, както и да не харчите много пари за отоплението, то според мен единственият начин за отопление на такъв апартамент е с климатици.
така печелите и още нещо - ОХЛАЖДАНЕ през лятото:). Дайкин например предлагат модел подовостенен климатик, който се монтира под прозореца както радиатор и няма проблем с течението на въздуха, което да пречи, а напротив, получава се много висок комфорт.
Ако искате повече информация и ви харесва идеята, можете да посетите нашия сайт http://www.tulips.bg и да се свържете с нас!
Поздрави!
Тюлипс ООД гарантира перфектен комфорт при най-ниски разходи за отопление и климатизация на жилището.

Потребителски аватар
НИКИ72
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон яну 02, 2012 7:17 pm

Мнение от НИКИ72 » пон яну 23, 2012 12:35 pm

Все още очаквам идеи за отоплителната инсталация и печката-камина(колко kW да бъде) от всички ,които могат да бъдат полезни.

Потребителски аватар
Цветанова
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср яну 25, 2012 4:54 pm

Мнение от Цветанова » ср яну 25, 2012 5:05 pm

Здравеите! Нашето предложение за вашето решение е термопомпа на Daikin въздух - вода в комбинация с радиатори или конвектори. Ако желаете повече информация на тел: 029456162 или на http://www.daricclima.com

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » чет яну 26, 2012 10:05 am

Ники погледни това http://lokalno-parno.narod.ru/ Успех :wink:

Потребителски аватар
НИКИ72
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон яну 02, 2012 7:17 pm

Мнение от НИКИ72 » чет яну 26, 2012 11:16 am

Дали е така или ми се струва,че всичко е доста завишено като параметри.
Подсигуряване за камина от 3-5квт. не е ли множко?Бойлера отначало 6квт. мощност ли дърпа,а после като загрее(това става за 30-40мин.) какво става?Къде отиват тези осреднени 3квт. + 3 до 5квт. застраховка?Какво правим с тези излишни мощности на водната риза?Ако имаш топлообменници да речем 10квт. ,водната риза 15квт. ли трябва да е?Не изразходваме ли повече гориво ,когато киловатите на водната риза са завишени в повече ,сравнение с киловатите на топлообменниците и не води ли до прегряване на системата? Та другия въпрос ми е :не се ли завишава прекалено мощноста на водната риза и колко трябва да е това завишение заедно с бойлера(изразходващ мощност в началото и после не)?Нека всеки ,който има реален поглед върху тези неща от практиката да сподели и се обоснове и ако може примери.Поздрави!

Потребителски аватар
НИКИ72
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон яну 02, 2012 7:17 pm

Мнение от НИКИ72 » пон фев 13, 2012 7:43 pm

Нещо няма отговори. ::-k:

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » пон фев 13, 2012 8:35 pm

Тука е така :D

Потребителски аватар
НИКИ72
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон яну 02, 2012 7:17 pm

Мнение от НИКИ72 » пон фев 13, 2012 10:07 pm

Май да :D

Потребителски аватар
karinhio
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет фев 17, 2012 5:28 pm

Мнение от karinhio » пет фев 17, 2012 5:42 pm

Здравей, Ники!

Ако все още питанията ти са в сила, ще опитам да отговоря на някои от тях....
Относно мястото на камината имай предвид, че ще имаш боклук, така че можеш да поставиш плочки или някаква друга настилка, където ще е Прити-то. Иначе до комина е добро място, в противен случай ще трябва да слагаш флексибъл за да отведеш пушека до комина.
За тръбите е по-добре всеки радиатор да си е отделна връзка, има колектори, в твоя случай си вземи с 6 извода, мисля че ще ти вършат работа. Слагаш тапа на свободните изводи и си готов, а после винаги може да закачиш още едно тяло ако решиш. Доколкото те разбрах, бойлера ще се захранва от камината или бъркам? Малко ще се оскъпи инсталацията, но си струва. Не съм почитател на свързване на радиатори както си го нарисувал. За банята и спалнята нямаш голям избор за трасето на тръбите и май ще къртиш пода. За разширителя няма проблем да е в банята, стига да не е над душа или тоалетната чиния :oops: За фиксирането на тръбите има скоби тип "палма", за захващане на 2 успоредни тръби.
Киловатите на радиаторите се смятат на глидер (ребро), би трябвало да ги пише на опаковката, а ако не пише - питаш в магазина. За това един радиатор с 10 глидера каква кубатура отопляваше трябва да проверя, така че ако искаш инфо за това ще проуча и ще ти кажа.
За съжаление за този модел камина нищо не мога да кажа.. Последно правих няколко модела на пелети и с това се изчерпвам...
Засега толкова, ако мога още да помогна, питай :)

Ще ти трябва и пълначка май?

Отговори