Панелни слънчеви колектори

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » нед юни 23, 2013 6:24 pm

LazarG написа:
tmilanov написа:Целта ми е да мога да си инсталирам на вилата такива "устройства" за да имам електричество, топла вода и парно, т.е. да не съм зависим от "Енергото" и от "Водоснабдяване и канализация".
Гледай си внуците Тодоре и не си мъчи ума с глупости. То ако беше лесно и евтино, нямаше да има ни Топлофикация, ни Енерго.
tmilanov написа: За съжаление с колкото фирми съм контактувал никоя не ме ободри с добри приказки, все още няма такива панели. Недостатъка им е, че през зимата не са функционални, сиреч няма достатъчно слънце, което да подгрява панелите.
Правилно са ти отговорили, срещу Природата не можеш да се бориш.
Не виждам какво обидно има в отговорите ми към тебе ::-k: . "Гледай си внуците" съм го употребил в смисъл "Гледай си живота" ти сам се беше похвалил някъде че имаш внуци - не съм го измислял аз и не не съм смятал, че ще се обидиш от това. А това, че ще си топлиш вилата със соларни панели наистина са глупости - сметката не излиза не само за вила, но и за основно жилище. За справка ще ти кажа, че в момента си правя отоплението на новото жилище - водно подово отопление, като предвиждам възможност за няколко източника на топлина - котел в мазата (пелети, дърва, въглища), камина в хола (на пелети или дърва), термопомпа на терасата, газов котел (в случай, че дойде тръбата). Отопление от соларни панели не предвиждам - парите са ми ценни. Като най-желан източник е газа, а най-реален, поне като начало - котела в мазата, основно на пелети. Ако след някоя година отоплението от слънцето стане изгодно - имам къде да го подвържа, ще ти се обадя и на тебе :\:D/: , ама за сега си стой на гъза и не се занимавай с глупости :mhihi:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед юни 23, 2013 7:41 pm

Предполагам, че знаеш как да си направиш подовото парно (водно) отопление? Аз направих такова във фоайето на вилата тъй като и без това нямаше място за радиатор. Камината е на твърдо гориво и още ме е яд на жената, че отказа да пусна тръби и към бойлера, поне през зимата да не харчим ток. А бе какво да ти кажа: да тръгнеш с жена на баня та да ти изяде сапуна. Извинявай за случката, наистина съм те разбрал погрешно! Още веднъж моля за извинение и надявам се, че ще ме разбереш и ще ми простиш?! Ако имаш нужда от помощ (морална или физическа) обаждай се, ако съм свободен ще дойда да сложа едно рамо!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » нед юни 23, 2013 8:22 pm

Ако ми трябва помощ Тодоре непременно ще те извикам :D . Дори ако попадна на някоя компания ненаситни рускини (в момента е пълно по северното черноморие) - свиркам веднага, да знаеш! Да не почнеш да ми се оправдаваш, че жената не те пуска! :D


Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » чет юни 27, 2013 7:23 am

Е, тези на Сънсистем къде се правят? Пак в Китай разбира се :D

Потребителски аватар
gabriellin
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср юли 10, 2013 8:50 pm

Мнение от gabriellin » ср юли 10, 2013 8:55 pm

Всичко вече е китайско важното е кое качество идва до България!

Потребителски аватар
Pater
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт авг 27, 2013 3:22 pm

Мнение от Pater » вт авг 27, 2013 3:29 pm

Принципно е възможно да се направи парно със тръбни колектори, но... малко е нерентабилно. Много фирми казват, че се губи много от топлината при преноса, особено на по-големи разстояния и въпреки това е възможно да се направи. Във вилата на един германец има направена соларна система, която служи и за отопление, но той има съд за вода от 20 тона и като цяло всичко му е било проектирано от немски инженери и всички части са немски. Инвестицията му излиза почти 200 хиляди евро, което за нашите стандарти си е безсмислено.
Един мой приятел в момента си прави къща и копира проекта на германеца, като всичко без слънчевите колектори е "направи си сам". Цистерната е от един стар камион и т.н., но все още къщата не е довършена, както и системата, затова и не мога да ви кажа какъв ще е резултата засега, както и като удари чертата колко ще му струва, но ще се включа когато имам отговор и за българския вариант.

Отговори