Съвет за отопление

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
pipobg
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср сеп 10, 2014 3:38 pm

Съвет за отопление

Мнение от pipobg » ср сеп 10, 2014 3:47 pm

Здравейте. Живея в 3 стаен апартамент ново строителство, около 80кв.м. РЗП. Апартамента има изградена инсталация за парно с радиатори, но сградата не е вързана към ТЕЦ и няма как да го ползваме. Чудя се дали не може да се измисли нещо и изградената инсталация да се ползва с локално котле - предполагам трябва да е електрическо..? Съвсем случайно попаднах на някаква реклама за електродни котли, а и на някакви други - ГАЛАН.... Последната зима се отоплявахме на климатик в едната стая, а в спалнята бяхме с една "космическа печка" (подобна по технология май на инфрачервеното отопление) и от време на време духалка. Третата стая не се ползваше, но тази зима вече сме с малко дете, а и комфорта на топлото от радиатори май е най-добър.... Моля за съвет може ли по някакъв начин да се използва изградената инсталация за парно локално и как.
Благодаря

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет сеп 11, 2014 11:09 pm

Да! Може да се ползва с електрическо котле. което е на етажа в апартамента Ви. На каквато температура го нагласите, такава ще поддържа. Предимството е, че ще отоплявате целия апартамент, а според желанието Ви може да регулирате температурата с вентилите на радиаторите, в коя стая да е по-малко, и в коя - повече.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
vptrade
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет сеп 26, 2014 6:06 am

Отопление

Мнение от vptrade » пет сеп 26, 2014 6:31 am


Мнението е изтрито!
Модератор: Можете да дадете качествен съвет, вместо да се рекламирате!
Интериорно остъкляване,отопление,климатизация

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет сеп 26, 2014 6:40 pm

До vptrade: Колега, тук няма кой да Ви потърси за работа и услуги, в този форум хората търсят безплатна консултация, с надеждата сами да си оправят проблемите. Надяват се на компетентност от страна на майсторите и специалистите, а не на реклама.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ivanov79bs
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет яну 02, 2015 5:03 pm

Re: Съвет за отопление

Мнение от ivanov79bs » пет яну 02, 2015 6:07 pm

Вариантите са два - котел на газ с бутилки на пропан- бутан на терасата или ел- котел

Потребителски аватар
piopi5706
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: нед юни 01, 2014 2:35 pm

Мнение от piopi5706 » нед яну 04, 2015 12:00 am

в тези смутни времена хубаво е човек да даде малко повече пари,но да вземе нещо комбинирано.навремето нашите купиха нафтова печка,която след това изхвърлихме заради скъпата нафта.много хора си поставиха подово отопление-сега всички го зарязаха-така че котле само един източник на енергия/ток или каквото и да е/не е хубаво

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед яну 04, 2015 8:26 pm

Един мой познат продава газово котле - 27KW, което мисля, че може да се приспособи и на ток. Подробности не ьнам, но ако Ви интересува, обадете ми се на показаните телефонни номера и аз ще Ви дам неговия номер, за да си разговаряте директно с човека. Не търся комисионни, желанието ми е да помогна. Или ми изпратете ЛС.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори