Отопление на локално парно,моля за съвет!

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
borisvelkov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон яну 12, 2015 4:37 pm

Отопление на локално парно,моля за съвет!

Мнение от borisvelkov » пон яну 12, 2015 4:56 pm

Здравейте на всички доста порових във форума за това което ме интересува но не намерих точната информация и затова реших да попитам в нова тема

Имам изградена инсталация "локално парно"
въпроса ми е следния тъй като скоро си смених бойлера и вече е със серпентина и може да се върже към системата. Предвидени са тръби за тази цел при изграждането на инсталацията. Аз имам средни умения за водопровод и със сигурност ще успея да направя връзките. Но моля за точната схема, аз съм направил една предполагаема която се вижда на снимката по долу. Информацията за тази схема съм е събрал от интернет форуми, но моля за компетентна такава:

Изображение

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет яну 16, 2015 1:02 pm

Не можах да разбера точно какво искате, но "с думи прости" ще се опитам да споделя. Подаващата (топлата) тръба се връзва от горната страна на бойлера, като за целта обозначението на входа при бойлера е с червен цвят. Синият цвят е за връщащата (студената) тръба, която отива обратно в котела за да се подгрее отново до зададената температура на водата. Разширителния съд е разширителен съд за да поеме температурните разлики на водата. Колкото водата е по-топла, толкова нейният обем е по-голям и обратното - студената вода е с по-малък обем. За да не остане инсталацията без вода тези разлики в обема на водата се "компенсират" от разширителния съд. И за да не отива излишно количество вода в разширителния съд, ако е отворен тип, трябва да бъде на възможно най- високата точка в цялата инсталация, в случая - и над бойлера. Дано да съм Ви помогнал!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
borisvelkov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон яну 12, 2015 4:37 pm

Мнение от borisvelkov » пет яну 16, 2015 6:28 pm

БЛАГОДАРЯ ти за мнението. Това което е на снимката е точно моята инсталация. ВЪПРОСА МИ БЕШЕ:
Правилно ли са монтирани елементите на снимката защото аз съм ги правил.
Срещу всеки извод съм описал какво ще се върже (ПРАВИЛНО ЛИ Е написаното) а по отношение на разширителния съд ДА той е над бойлера залепен до тавана. Пак на снимката където съм писал че се връзва разширителния съд трябва ли да има този кран който да е наполовина отворен или това е грешно

Благодаря предварително за отговора

Потребителски аватар
genzlat
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 18, 2015 5:52 pm

Мнение от genzlat » нед яну 18, 2015 5:56 pm

На пътя на РС , не се препоръчва/забранено е/ да се монтира каквато и да е спирателна арматура!

Потребителски аватар
genzlat
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед яну 18, 2015 5:52 pm

Мнение от genzlat » нед яну 18, 2015 5:57 pm

На пътя на РС , не се препоръчва/забранено е/ да се монтира каквато и да е спирателна арматура!

Потребителски аватар
borisvelkov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон яну 12, 2015 4:37 pm

Мнение от borisvelkov » нед яну 18, 2015 7:02 pm

Благодаря ще го имам в предвид

Отговори