Алуминиеви радиатори тип перваз

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
nikitybe
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср мар 15, 2017 10:02 pm

Алуминиеви радиатори тип перваз

Мнение от nikitybe » ср мар 15, 2017 10:32 pm

Здравейте,
Предстои ми закупуване на апартамент, в който обмисля да инсталирам парно ( все още не съм решил на какво гориво).
Разглеждайки различните видове радиатори попаднах на алуминиеви радиатори тип перваз. От всичката информация, която разгледах в Интернет разбрах че не са много разпространени и изглежда че са доста скъпи. Това което ме интересувя е:
- Кои фирми ги предлагат и съответно ако се знае цената (предполагам, че е на метър).
- Ефективни ли са
- Има ли особености при изграждане на инсталация с тях.
- Някой от вас изпробвал ли ги е.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет мар 16, 2017 9:12 pm

Има ли възможност да качите снимка?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет мар 16, 2017 9:24 pm

http://elkom-express.bg/%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5/
Това е възможната информация за алуминиевите радиатори тип перваз (цокъл).
Доколкото разбирам, можете да се обърнете и към същата фирма за по-подробна информация, а също така и за цените на тези радиатори.
За мен тези радиатори са нещо ново, което до този момент не ми се е налагало да монтирам. До колко са ефективни - не знам.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
nikitybe
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср мар 15, 2017 10:02 pm

Мнение от nikitybe » чет мар 16, 2017 9:49 pm

tmilanov написа:Има ли възможност да качите снимка?
Снимки на апартамента ли?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет мар 17, 2017 10:32 pm

Не. На радиаторите, но вече видях за какво става дума и Ви отговорих. Доколко съм Ви помогнал, Вие ще си прецените.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
nikitybe
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср мар 15, 2017 10:02 pm

Мнение от nikitybe » съб мар 18, 2017 10:44 pm

Благодаря за информацията. Най вероятно ще мина на варианта със стандартни алуминиеви радиатори. Някой ден като нашумеят може да ги тествам.

Потребителски аватар
hursa
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон дек 26, 2016 6:30 pm

Мнение от hursa » нед мар 19, 2017 1:40 pm

Извинявам се, че се намесвам, не съм специалист в областта, но темата е любопитна.
Мисля, че имат свои плюсове тези радиатори. До колкото разбирам комфорта с тях може да бъде малко по-голям. Особено, ако апартамента не е топлоизолиран.
Но мисля, че ще дадат повече топлозагуби, повече разходи за отопление – защото топлят сравнително голяма площ от ограждащите помещението външни стени. Затова обикновено зад радиатора (или зад печка ако е близо до външна стена. При изследване с инфрачервена камера ясно се вижда къде е монтиран радиатора, дори при сравнително добре топлоизолирани стени.) се препоръчва монтиране на „топлоотразител” (за отразяване на инфрачервеното излъчване от отоплителното тяло).
Но ако апартамента е добре топлоизолиран (и с добра дограма) разликата между този вид радиатори и стандартния ще бъде малка по отношение на топлозагубите, а и на комфорта. Но пък много по добре се вписва в помещението, според мен. По вероятна е поява на конденз в долната част на прозорците при този тип радиатори (според мен) – по слабо затоплят долната част на стъклопакета и движението на въздуха е по-слабо около прозореца (– ако се сравнява със стандартен радиатор монтиран под прозореца).

Отговори