Изграждане водно подово отопление?

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
posveteniat
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет апр 02, 2020 9:33 pm

Изграждане водно подово отопление?

Мнение от posveteniat » чет апр 02, 2020 9:56 pm

Здравейте. В града имаме само един майстор. От вече 2 месеца не отговаря на тел. Нов съм е нещата моля за помощ.

Дилемата е следната. Хол и кухня в едно 30 кв. Искам да сложа 25 кв подово отопление. Без фибран
отдолу (на първия етаж са нашите аз съм на 2рия.) Искам и на тях да помогна малко ;д

Правилно ли е следната последователност. Специални тръби се слагат на пода с Железна решетка най тънката и се връзват тръбите с тел. На 15-20 см 5-8 см замазка.

От камината се връзват началото с топлата вода и края на трръбата се свързва отново в камината.

Другият въпрос е дали ще е достатъчно за отопление? Ще има или само плочки или плочки с ламинат.

Как се изчислява колко kW е подовото. Според дължината на тръбите ли?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Изграждане водно подово отопление?

Мнение от tmilanov » нед апр 05, 2020 7:59 pm

Така, както го описвате сте на правилния път. Направи ми впечатление, че заради родителите, които са отдолу не искате да полагате фибран. Добре, няма да слагате изолация, а дали ще има резултат? Според законите на физиката топлият въздух е по-лек от студения. И съгласно тези закони, тавана ще им е топъл, но това едва ли ще бъде от полза за тях, освен този факт има още една причина: ако не сложите изолация на пода ще имате големи загуби на топлина, т.е. камината ще работи "на макс", а у Вас няма да е толкова топло.
На третия въпрос: колкото по-нагъсто наредите тръбите, толкова по-добро отопление ще имате. И след въпроса - въпрос, но този път от мен. Като ще полагате подово отопление само в хола, който е комбиниран с кухня, къде ще сложите камината? Самата камина има собствено излъчване на топлина, която може би ще покрие площта от 30 кв. м. Ако имате намерение след време да отоплявате и други помещения или да монтирате комбиниран бойлер, който се подгрява както на ток, така и с топлата вода от отоплителната инсталация, препоръчително е да си инсталирате колектор, а за да придобие красив - "търговски" вид е добре да бъде в колекторна кутия.
Като цяло има още много "дреболии", които трябва да закупите и монтирате към инсталацията, но за да мога да Ви бъда по-полезен имам нужда от чертеж или скица на помещенията, както и мястото, където ще стои камината.
Отдолу имам телефонен номер на който може да ми се обадите, ако мислите, че ще успея да Ви помогна.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори