помощ/съвет за запояване Ф32

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
9876
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон апр 20, 2020 5:17 pm

помощ/съвет за запояване Ф32

Мнение от 9876 » пон апр 20, 2020 5:20 pm

Здравейте.

Моля, за вашите съвети относно запояването на нов сферичен кран на тази част от тръбата:

Коляното е Ф32 и тръбата е Ф32

Прилагам снимка с обяснението:

https://ibb.co/4ZYVRd7


Трябва да се запои в тази част, която остава само 10 мм, които според мен са твърде малко за качествена спойка.
Другият край е в стена (там, където е ръката ми). Целта е да не се кърти и да се избегне махането на това коляно и да се продължи след него със сферичен кран или удължаване първо на тръбата и след това крана.
Има ли варианти за запояване? Какъв вид преход да използвам? *След запояването на крана ще бъдат пуснати наново останалото продължение.


Какви са вариантите?

*Снимката е примерна

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: помощ/съвет за запояване Ф32

Мнение от tmilanov » вт апр 21, 2020 1:58 pm

"Примерната" снимка показва, че няма как да не се кърти. За да махнете коляното трябва да отрежете коляното на разстояние от около 15мм навътре от ръба на коляното в стената. А за да успеете да отрежете дефектната част трябва да има място за рязане с ножицата за полипропилен, след което да вкарате СВОБОДНО поялника и да запоите (залепите) новата част. И от мен са искали много пъти да направя ремонт на повредената част без да се кърти, но добрата фея с магическата пръчка се намира само в приказките и там стават чудесата. За съжаление тук няма как да се изпълни Вашето искане, ако ще да давате и 1 млн лв за ремонта. Ако намерите такъв майстор, запознайте ме, моля с него, защото за повече от 30 години такава "магия" не съм видял.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
9876
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон апр 20, 2020 5:17 pm

Re: помощ/съвет за запояване Ф32

Мнение от 9876 » вт апр 21, 2020 4:49 pm

Че ще къртя, ще къртя - това го знам, но ми се искаше да не къртя.
Така наречената "повредена част" ( за 1 млн.) е възможно най-добрият ППР крана на пазара (няма да изпадам в подробности, за да не става реклама), който изкара по-малко от 6 месеца и започна да сълзи, не от спойките, а от фабричните "сгънки" около дръжката (самият ППР е дефектен - материала).

Нямам намерение да го режа на 15 мм. Ще го режа плътно до коляното с финна лента за ножовка, за да спестя къртене навътре.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: помощ/съвет за запояване Ф32

Мнение от tmilanov » вт апр 21, 2020 6:08 pm

Е, явно прехваленият полипропиленов кран е на цена не повече от 5 лв. и за такава цена толкова му е трайността.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
9876
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон апр 20, 2020 5:17 pm

Re: помощ/съвет за запояване Ф32

Мнение от 9876 » вт апр 21, 2020 6:35 pm

Не съм срещал PP-R ф32 кран за такава цена, но и да бях не бих си и помислил да го купя.

Кранът е най-добрия на пазара (имам и на други места същият).

За жалост попаднах на дефектен кран. Не мога да си обясня как такъв кран протече по този начин.

Отговори